Krakšķ un klab – ledusskapja izraisītie trokšņi un to cēloņi
Foto: Shutterstock
Dažreiz kurkst gluži kā tukšs vēders, citreiz klab un burbuļo – vai ledusskapim kas kait vai tās ir ikdienišķas darbības blakusparādības? Vairāk par to, kad skaņai jāpievērš pastiprināta uzmanība un kad viss ir normas robežās, lasi skaņu tulkojumos turpmākajās rindās.

Katra elektroniskā ierīce savā darbībā izdala klusāku vai skaļāku troksni. Ja runa ir par ledusskapi, tad kompresora dūkšana var būt dzirdama, it īpaši, kad motors ieslēdzas, jo tad troksnis uz brīdi kļūst skaļāks. Taču tā ir iekārtas ikdienišķa skaņa, kurai nav jāpievērš pastiprināta uzmanība, norādīts ''Miele'' ledusskapja lietošanas rokasgrāmatā. Līdzīgi ir ar klikšķošu skaņu – parasti tā dzirdama, ka termostats ieslēdz vai izslēdz motoru. Ja dzirdi ko līdzīgu burbuļošanai vai guldzēšanai, tas varētu būt aukstumaģents, kas plūst cauruļvados, un arī tā nav nekāda kaite, kurai jāmeklē risinājums skaņas slāpēšanai.

Pie šo skaņu cēloņiem der atcerēties, ka motora un plūsmas radītās skaņas sistēmā nav novēršamas.
Runājot par skaņām, kas tomēr neliecina par ko labu, jāpievērš lielāka rūpīga izdalītajam troksnim. Ja dzirdi grabēšanu, žvadzēšanu un vai šķindoņu, cēloņi var būt pat vairāki – iespējams, iekārta nav novietota uz līdzenas virsmas, tāpēc arī rodas skaņa, motora darbības laikā sitoties iekārtai pret grīdu. Var arī būt tā, ka ledusskapis pieskaras blakus stāvošai mēbelei vai citām iekārtām, un arī tāpēc var rasties skaņa – to var novērst, atbīdot to no mēbelēm vai iekārtām, vai nelīdzenās virsmas gadījumā veicot līmeņošanu. Ja šķiet, ka no ledusskapja puses nāk trokšņi, kas līdzinās skaņai, kad glāzes sitas viena pret otru, vērts palūkot uzglabāto saturu, iespējams, pārāk tuvu saliktas stikla burkas vai pudeles.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!