Iespaidīgas kompozīcijas izveidei nemaz nevajag tik daudz. Izmanto pudeles, burkas vai jebkādus citus stikla traukus ar nomazgātām etiķetēm, piepildi ar ūdeni un iegremdē peldošās sveces. Lai trauks izskatītos glītāks, var tam apsiet kādu lentīti vai auduma strēmeli.
Ja mājās ir cilindra formas trauki, tie ir ideāli piemēroti sveču dekoriem. Šādos traukos labi izskatīsies dažādi dabas materiāli – pat vienkārši salikti zariņi veidos interesantu kopskatu. Visai līdzīgu ideju vari palūkot šeit, kur zaru vietā izmantotas vīnstīgas vēl ar šajā sezonā raksturīgajām odziņām.
Dabīgo materiālu vietā, protams, var likt arī mākslīgos augus. Tad arī nebūs tik bieži jāmaina ūdens un jāatjauno dabas materiāli traukos.
Šajā piemērā glīti atspoguļots, ka arī koka lapas, vēl zaļas būdamas, skaisti papildina burciņas noformējumu. Rudens sezonā tās, protams, var būt arī krāsainas lapas.
Ja gribas vēl ko oriģinālāku, ņem kādu palielāku trauku, piemēram, spaini vai bļodu, pielej ar ūdeni un pamīšus ar svecēm izkārto arī ābolus. Ļoti interesants dekors, kas jo īpaši piestāv Mārtiņdienas svinībām.
Trauki var būt lielāki un mazāki, taču, jo caurredzamāks būs trauks, jo pamanāmāki būs peldošie dekori. Šajā sezonā var izmantot mežrozīšu ķekarus, kas skaisti izskatīsies zem peldošajām svecēm.
Dabas materiālu vietā var arī sabērt smalkus akmentiņus un gliemežvākus.
Valsts svētku galda klājumā noteikti labi izskatīsies šādi dekori, kur zem svecītēm sabērtas lielogu dzērvenes. Tās nebojājas ūdenī, ilgi saglabājas, neiekrāso ūdeni, turklāt patriotiski izskatās salikumā ar baltām svecēm.