Kā zināms, mode ir mainīga, un arī tas, kā šobrīd ierasts iekārtot mājokļus, var atšķirties no tā, ko redzēsim pēc dažiem gadiem. Bet tas neliedz novērtēt, salīdzināt un varbūt pat nedaudz pakritizēt to, ko varam aplūkot šobrīd.
''Tava Māja'' stāstu krājumā ir ne viens vien piemērs ar latviešu iekārtotu atturīgo interjeru. Interesanti, ka lielākajai daļai šo mājokļu minimālistiskais interjers sakrīt ar dzīvesveidu. Cilvēki, kas izvēlējušies dzīvot minimāliskā vidē, arī cenšas dzīvot ar pēc iespējas mazāk mantu. Vienam apjausma par vēlmi atbrīvoties no visa liekā nākusi ātrāk, citam vēlāk. Bet visiem kā viens dzīvot ir krietni vieglāk, uzturoties vidē, kur nav nekā lieka.
Jo mazāk mantu, jo mazāk rūpju! Šim teicienam piekrita arī Normunds Baranovskis, pie kura ciemojāmies, pārliecinoties, ka dzīvošanai nemaz nevajag tik daudz lietu. Pat tad, ja ikdienā profesija pieprasa daudz gatavot, tas nenozīmē, ka jābūt piecām pannām un desmit nažiem. Arī Ingus Gustavsons, izrādot savu dzīvokli, atzina, ka kādreiz piedzīvojis otru galējību, nodrošinoties ar vairāk lietām, nekā praktiski vajadzīgs, taču tas bijis tikai ceļš uz to, kā dzīvo šodien. Inga mājās ir tikai viena panna un nav pat televizora. Ļoti interesanti aplūkot, kā minimālismu Norvēģijā piekopj Kristīne Depše-Brakša, iekārtojot dzīvokli pati, turklāt piešķirot lietām otro dzīvi. Šis ir vēl viens piemērs tam, ka ar minimāliem līdzekļiem un izdomu var radīt fantastisku rezultātu!