Visbiežāk vertikālās žalūzijas ir no auduma – tās izskatās glīti gan mājās, gan sabiedriskās iestādēs, taču to tīrīšana var būt īstas mocības. Pirms ķeries klāt pie darba, iepazīsties ar ražotāja norādījumiem – ļoti bieži tur noteikts, kā drīkst mazgāt žalūzijas noteiktā ūdens temperatūrā utt.
Dažu veidu vertikālās žalūzijas var mazgāt saudzīgā režīmā veļas mašīnā, 30 grādu temperatūrā, bet, ja neesi par to tik pārliecināts, labāk mazgāt ar rokām. Veļas mašīnā liekot, vispirms sarullē žalūzijas no viena gala līdz otram un ieliec speciālā mazgāšanas maisiņā vai kaut spilvendrānā, lai tās mazgāšanas procesā nesapiņķerētos un nesabojātos, norāda ''Cleanipedia''.
Lai arī šķiet, ka netīrumus labāk izmazgās karsts ūdens, to nevajadzētu attiecināt arī uz vertikālo auduma žalūziju mazgāšanu, jo pārlieku augstā ūdens temperatūrā var izkust līme, ar ko salīmēti to gali. Mazgājot ar rokām, ūdenim nevajadzētu būt karstākam par 30 grādiem. Kas attiecas uz tīrīšanas līdzekļiem, izmanto maigu un saudzīgu pulveri vai šķidro līdzekli, kas paredzēts vilnas, zīda un smalkas veļas mazgāšanai.
Pēc mazgāšanas ļauj žalūzijām kārtīgi nožūt – vislabāk to izdarīt, izkarinot tās, piemēram, virs vannas. Automātisko veļas žāvētāju nav ieteicams izmantot, jo arī šajā gadījumā var atlīmēties kādas detaļas. Lielāko daļu mitruma žalūzijām var nosusināt ar dvieli uzreiz pēc mazgāšanas, lai tās izžūtu ātrāk.
Ieteikums!
- Ja ikdienā atcerēsies ik pa laikam žalūzijas apslaucīt ar putekļu slotiņu, tās būs jāmazgā krietni retāk.
- Ja nevēlies pats riskēt ar žalūziju mazgāšanu, vari tās nodot ķīmiskajā tīrītavā.
- Vislabāk pirms mazgāšanas žalūzijas apslaucīt ar putekļu slotiņu vai putekļu sūcēju. Tad arī būs vieglāk tās izmazgāt, jo lielākā daļa netīrumu ir putekļi. Putekļu sūcēju virzi no žalūziju augšas uz leju, nevis pretējā virzienā.