Dzīvokļa pārvērtības Liepājā - 22
Foto: Privātais arhīvs

Mājas atjaunošanā var sastapt dažādus izaicinājumus, un viens no tiem noteikti ir koka grīdas atjaunošana. Var jau nolīgt speciālistus, kas to izdarīs tavā vietā, bet, ja gribas pašam, tad ir dažādas nianses, kuras svarīgi zināt un ievērot. Savā pieredzes stāstā par masīvkoka dēļu grīdas atjaunošanu dalās Filips Baumanis, kurš arī pats atjaunojis māju un vēl dzīvokli, par ko jau iepriekš rakstīja ''Tava Māja''.

Laikam jau beidzot ne tikai daži trakie, bet arvien vairāk cilvēku sāk "atēsties" visas "garšo pēc…" un "izskatās kā" imitācijas. Īstas lietas tiek arvien vairāk novērtētas un kā jebkurā ekonomikā vērtību iegūst tas, pēc kā ir deficīts. Masīvkoka dēļu grīda jau tā ir vērtība, bet labi atjaunota, simts un vairāk gadu veca masīvkoka grīda ir vēl lielāka vērtība, jo nav iespējams aiziet uz veikalu un tādu nopirkt. Vecas grīdas atjaunošana, protams, ir sarežģītāka kā ''uzskrūvējam OSB un lamināts virsū", bet izmaksu ziņā vecās atjaunošana neiznāks daudz dārgāk par jaunu "izskatās pēc…" kārtu no Ķīnas, tā par savu izvēli spriež pieredzes aprakstītājs.

Grīdas atjaunošana remonta gaitā noteikti būs viens no pēdējiem darbiem, jo pēc tam pa jauno grīdu vairs pāri negribēsies ķēzīt ne špakteli, ne krāsas šļakatas. Jāņem gan vērā, ka slīpēšanas procesā radīsies daudz putekļu, tāpēc, ja iespējams – pēdējo sienu krāsas kārtu tomēr vajadzētu krāsot pēc grīdas pabeigšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!