Glabāšanai piemērota vieta
Līdzīgi kā ar jebkuru priekšmetu glabāšanu, visam jābūt parocīgi novietotam. Virtuves dvieļiem nevajadzētu glabāties guļamistabā un dušas dvielim pie virsdrēbēm. Tāpēc visupirms ļoti svarīgi pielāgot vietu – tas var būt lielāks skapis, plaukti, grozi vai kas cits. Šajos ''Houzz'' piedāvātajos glabāšanas risinājumos varbūt uzzināsi vēl ko jaunu un neizmēģinātu.
Atvērta tipa skapjos īpaši jāpiedomā pie veļas glabāšanas, jo viss būs skatieniem atklāts. Šādos gadījumos centies katrā plauktā glabāt atsevišķas lietas, piemēram, vienā nodalījumā roku dvieļus, citā lielos vannas dvieļus un vēl citā palagus un gultas klāšanas tekstilijas.
Ja ir kāda tekstilija, kas paredzēta konkrētai sezonai, piemēram, vasaras plānā gultas veļa vai lielie pludmales dvieļi, kas vajadzīgi vien konkrētām reizēm, to var glabāt dziļākos kaktos, piemēram, zem gultas speciālos drēbju glabāšanas saiņos, kur nekas nenoputēs un nepiesūksies ar smakām.
Oriģināli glabāšanas paņēmieni
Tā vietā, lai glīti salocīto gultas veļu liktu kaudzītēs, kurās tāpat vairs neko diži nevar pārskatīt, izmanto spilvendrānas metodi. Spilvendrānā liec salocītu palagu un pārējo gultas veļu. Un šādi to arī liek plauktā – nekas nepazudīs, turklāt būs skaidrs, kas tā tieši ir par gultas veļu, jo spilvens pats pateiks priekšā, kādas krāsas auduma palags vai segas pārvalks tur glabājas.
Ja gultas veļas ir ļoti daudz un jāievieš kaut kāda grāmatvedība, lai varētu atrast vajadzīgo, aizņemies šo priekšlikumu ar groziem un nozīmītēm. Katrā grozā glabā kaut ko citu – vienā palagus, otrā spilvendrānas, trešajā segu pārvalkus u.tml. Vēl šādos iezīmētos grozos var likt katrai istabai paredzēto veļu, piemēram, pārvalki bērnistabai, dvieļi virtuvei un palagi viesiem.
Rokas dvieļi ir mazāki, tāpēc tos ne vienmēr vajag locīt. Pietiks, ja tos glīti sakarināsi – tādā gadījumā audums neburzīsies, labi vēdināsies un būs arī pārskatāmi krājumi. Nelielos skapjos praktiskāk ir lielākos dvieļus un pārvalkus glabāt augšējos plauktos, bet plānos palagus, bērnu gultas veļu – zemākos.
Vai tie būtu palagi, gultas pārvalki, lieli vai mazie dvieļi, neliec tos pārāk ciešās kaudzēs. Tādā gadījumā iespiedīsies dziļas rievas, audums nevēdināsies, var parādīties nelāga smaka u.tml. Vajadzētu padomāt arī par to, kā iesmaržināt skapi, kas palīdzēs arī neparādīties kodēm un neveidoties pelējumam.
Ņem vērā!
Jo vairāk salocītu lietu vienā plauktā, jo grūtāk būs ko atrast. Labāk mazāk, nekā vairāk. Ja ir dvieļi, kas netiek izmantoti jau vairākus gadus, atbrīvojies no tiem uz visiem laikiem, to pašu dari ar gultas veļu.
Lielu lomu kārtībai plauktos spēlē locīšanas tehnika. Pareizi salocīti, tie aizņems mazāk vietas, tāpēc apgūsti jaunas iemaņas pēc šiem ieteikumiem.
Divtik liels prieks būs kārtīgi glabāt mīkstus, pūkainus un joprojām izteiksmīgas krāsas dvieļus, tāpēc šajos padomos uzzini, kā tos pareizi kopt.