koka logs kaķis
Foto: Shutterstock
Tuvojoties pavasarim, mēs sākam domāt par veicamajiem darbiem, kas būtu jāpadara, kad iestāsies siltums un atkal varēsim rosīties pa āru. Pašlaik, kamēr aiz loga vēl ir ziema un ir auksts, jo īpaši var apjaust vietas, kurām būtu jāpieliek roka, lai uzlabotu siltuma noturību koka logiem. Lai varētu tos viegli atvērt un aizvērt, bet ziemā, lai iekštelpās neplūstu nekontrolēti auksts gaiss, skaidro ''Koka dizaina centra" lektors Guntars Upenieks.

Runājot par senām ēkām, kuras vēl joprojām apkurinām ar malkas apkuri, šī nelielā dabīgā ventilācija caur logiem un durvīm ir pat vēlama. Bieži vien, nomainot vecos koka logus pret mūsdienās izgatavotajiem hermētiskajiem logiem, mēs izslēdzam dabīgo ventilāciju. Sāk pelēt logu ailes, uz stikla pastiprināti nosēžas mitrums rasas pilienu veidā, un malkas apkures krāsnīm pietrūkst vilkmes. Protams, rodoties šīm parādībām, ir arī citi faktori, kas rosina šādu apstākļu veidošanos. Tiek neievēroti arī paši logu konstruktīvie elementi – logu, durvju biezums, to iebūves dziļums. Vienīgie risinājumi ir telpu vēdināšana un vēl labāk mākslīgas gaisa pieplūdes ierīkošana, kas veicina gaisa apmaiņu.

Lai izprastu, kāpēc caur logiem pastiprināti ieplūst aukstais gaiss, tie rūpīgi jāaplūko. Vissvarīgākais ir pārbaudīt, vai tie vispār kārtīgi aizveras, vai vērtnes piespiežas kārbas daļai, vai rokturis nostājas pareizā stāvoklī, skaidro Upenieks. Ja novērojams, ka tas tā nav, ir jāmeklē iemesli.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!