labradors suns saimnieks
Foto: Shutterstock
Būt par suņa saimnieku – kāds teiks, ka tas nav nekas īpašs, savukārt cits, domājams, apskaudīs. Mīluļa klātbūtne pavisam noteikti ietekmē cilvēku, pie kā suns mīt, turklāt ir arī izveidojušies stereotipi vai pazīmes, kas četrkājaiņu saimniekus atšķir no citiem cilvēkiem. Vai esi tos dzirdējis? "Dogster" apkopoti un analizēti pieci stereotipi par suņu saimniekiem, turklāt tiem lielākoties var piekrist.

Tu esi draudzīgāks un atvērtāks

No socializēšanās neizbēgs ne suns, ne arī pats saimnieks. Vai gan ir viegli paiet garām citam saimniekam pastaigas laikā, ne vārda nepārmijot un neapvaicājoties, kā klājas viņa sunim, īpaši, ja paša mīlulis ir sadraudzējies ar sugasbrāli? Domājams, ka nav vis. Suņa saimniekam nav problēmu uzsākt sarunu ar svešinieku, jo vismaz viena tēma – suns – abus jau vieno. Atliek vien iepazīties un satikties vēl citās pastaigu reizēs.

No pastaigām gan nevar un nevajadzētu atteikties. Pirmkārt, to laikā suns nokārto dabiskās vajadzības, otrkārt, pastaiga ir lieliska iespēja gan "lasīt" citu suņu atstātās "vēstulītes", gan saostīties ar pretī nākošajiem mīluļiem. Socializācija ir ārkārtīgi svarīga, jo tad suns iemācās sazināties ar citiem suņiem, pierast pie sabiedrības. Un, galu galā, to pašu iemācās arī uzticamā drauga saimnieks.

Tu zini, kas ir uzticība

Foto: Shutterstock

Tu piekop 'našķu sistēmu'

Foto: Shutterstock

Tu spēj 'nolasīt' cilvēku

Foto: Shutterstock

Tu seko noteikumiem un esi pilns ar enerģiju

Foto: Shutterstock
Noteikumu ievērošana un enerģija – tas noteikti raksturīgs četrkājaiņiem. Bez saimnieka kā barveža suns ikdienā nevarētu iztikt, savukārt saimniekam jādod precīzas norādes, lai vēlamais tiktu izpildīts. Ņemot piemēru no suņa, kas, asti luncinādams, ar prieku veic prasīto, arī saimnieks var savā dzīvē ieviest šādu praksi.

"Dogtime" salīdzināti suņu un kaķu saimnieki, skaidrojot, ka uzticamo draugu īpašnieki daudz vairāk izejot uz kompromisu ar citiem cilvēkiem, pretēji kā kaķu saimnieki, kuri bieži vien esot stūrgalvīgāki un neatkarīgāki. Iemācījušies atsaucību un komandas darbu, suņu saimnieki, iespējams, var veiksmīgāk risināt dažādus jautājumus un procesos piedalīties ar lielāku enerģiju.

Saprotams, ne viss ir viennozīmīgi un arī suņu saimnieki var atšķirties, taču kurš gan sev asti cels, ja ne pats?

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!