Foto: Shutterstock
Arvien skaļāk un plašāk izskan vārdu savienojums "atkritumu šķirošana". Parādās aktīvisti, kas dalās pieredzē un sludina dzīvi bez atkritumiem, aizvien biežāk cilvēki cenšas piedomāt pie tā, ko izmetam un kādu ietekmi tas atstāj uz vidi, tāpat arī sabiedrībā izskan dažādi viedokļi par šo tēmu, un vides aktīvisti rosina cilvēkus par to vairāk domāt. Taču kāda ir realitāte – cik viegli vai grūti ir šķirot atkritumus? Vai praksē šī pieeja strādā tikpat labi kā izklausās teorijā?

Tieši ar šādiem jautājumiem ieradās interesenti atkritumu šķirošanas kampaņas "Šķiro! Tas ir vieglāk, nekā šķiet!" atklāšanas pasākumā, kur izskanēja gan dažādi nozīmīgi fakti par šo jomu, gan atkritumu šķirošanas entuziasti dalījās savā pieredzē.

Latvijas iedzīvotāji gada laikā saražo 515,7 tūkstošus tonnu nešķirotu atkritumu, viens cilvēks gada laikā vidēji rada 412 kilogramus nešķirotu atkritumu. Kopumā Latvijā gada laikā radām 745,7 tūkstošus tonnu atkritumus, no kuriem tikai 1/5 daļa tiek šķirota. Tieši šīs statistikas dēļ atkritumu pārstrādē Latvijā izvirzīts mērķis līdz 2020. gadam sagatavot otrreizējai izmantošanai un pārstrādāt vismaz 50 procentus mājsaimniecības atkritumos un citās līdzīgās atkritumu plūsmās esošos papīra, metāla, plastmasas un stikla atkritumus, kā arī samazināt apglabājamo bioloģiski noārdāmo atkritumu daudzumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!