Ugunsdroša māja – ko tas nozīmē un kā to īstenot praksē
Foto: Shutterstock
Ugunsdrošība mājā ir atkarīga no diviem būtiskiem priekšnosacījumiem – pirmkārt, kā māja ir tikusi uzbūvēta, vai celtniecībā ir izmantoti atbilstoši materiāli, un otrkārt, kā tā tiek ekspluatēta jeb cik atbildīgi rīkojas mājas iedzīvotāji.

Vairums iedzīvotāju uzskata savu mājokli par drošu, bet tieši par ugunsdrošību ir mazāk pārliecināti, liecina "Mājokļa drošības mēneša 2018" ietvaros veiktās aptaujas rezultāti. Tas nozīmē, ka sabiedrība apzinās uguns bīstamību un potenciālās drošības nepilnības savās mājās. ''Gjensidige Latvija'' un Latvijas Ugunsdzēsības asociācija aicina ikvienu izvērtēt sava mājokļa drošību pret uguns nelaimēm un atcerēties par būtiskiem ikdienas ugunsdrošības paradumiem.

Latvijas Ugunsdzēsības asociācijas valdes priekšsēdētājs Ilgvars Cēris informē, ka vislielākā uzmanība ir jāpievērš tiem mājas elementiem un vietām, kur būs saskare ar atklātu uguni un karstumu. "Ugunsbīstamības objekti ir krāsnis, plītis un kamīni, to pieslēgumi skurstenim. Tiem jābūt izbūvētiem ar speciāliem būvmateriāliem un apdares materiāliem, piemēram, dažādiem šamota izstrādājumiem. Un, protams, kurtuves telpa ar tajā izvietotām apkures iekārtām, kurām jābūt izbūvētām atbilstoši būvniecību regulējošo normatīvo aktu prasībām, kas paredz ugunsdrošo materiālu – speciālo plākšņu un javas izmantošanu. Šo telpu durvīm jābūt ugunsdrošām," uzsver speciālists.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!