Ja ir vēlēšanās, lai malciņa pie krāsns ir sarkanīgā tonī, tad jāizvēlas alksnis, bet, ja baltā – bērzs. Materiāla variācijas ir ļoti dažādas.
- Kad īstā koka stumbrs ir atrasts mežā, tas jānozāģē un jāved mājās, lai varētu to saskaldīt attiecīgajās proporcijās (atkarīgs no paša vēlmēm).
- Tad pagales izliek saulītē, lai tās izžūtu un alkšņa gadījumā "nosauļojas". Tas var prasīt pāris dienas, kuru laikā jāmēģina malka pasargāt no samirkšanas.
- Kad malka izžuvusi, to saliek ap kamīnu, ja nepieciešams piezāģē koka galus tā, lai malka labi sakļautos un neveidotos lieki caurumi.
- Malku var salīmēt vai ar skrūvgriezni pieskrūvē vienu pie otras, lai tā nekustētos. Šis ir ideāls variants, ja mājās ir bērni.
Vēl ir iespējams izveidot speciālu veidni, kur salikt pagales, lai tās aplietu ar epoksīda līmi. Proti, izveido kasti atbilstoši malkas krāvuma paredzētajai vietai, tad saliek iekšā pagales un visam pāri uzlej līmi. Gala rezultātā malkas krāvums būs tāds, kā glazūrā ietērpts.
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit