pāris plānojums mājoklis pārvākšanās
Foto: Shutterstock
Dzīvokļa meklējumi ir komplicēts process, kurā svarīgāko lomu nereti spēlē cena, atrašanās vieta, izmērs un dzīvokļa stāvoklis. Tomēr ir arī citas lietas, kam būtu vēlams pievērst uzmanību, lai nākotnē nerastos vilšanās par lielo ieguldījumu jaunajās mājās.

Kā vēsta portāls "Apartment therapy", šie pieci ieteikumi būs īpaši noderīgi, ja jaunā mājvieta atrodas nezināmā rajonā vai vietā, kur līdz šim nav būts. Tāpat nereti dzīvokļa apskates procesā tiek aizmirsts pārbaudīt, piemēram, mobilo sakaru signālu vai ūdens spiedienu.

Mobilo sakaru signāls

Viena no svarīgākajām lietām, bez kā nevar iztikt gandrīz katrs cilvēks, ir mobilais telefons un sakari. Šobrīd mēs tos izmantojam praktiski visur. Tāpēc, ja potenciālajā mājvietā nepārbaudīsi šo aspektu, var rasties neparedzētas problēmas komunikācijā ar ārpasauli. Te nav runa tikai par sazvanīšanos ikdienas vajadzībām, bet arī krīzes situācijās. Praktiski – zonas neesamība vai vājš signāls var radīt draudus drošībai.

Kompānijas "RentLingo" pārstāvis Ādams Bušs (Adam Busch) portālam "Apartment therapy" iesaka jau pirmajos mirkļos pārbaudīt, vai dzīvoklī ir zona vai nav. "Ieteicams pat mēģināt sev piezvanīt un tādā veidā pārbaudīt signālu," tā Bušs.

Kaimiņu būšana

Zināms, ka kaimiņu būšana nereti ir patīkams drošības spilvens, protams, ja ir veidotas labas attiecības. Piemēram, ceļojumu laikā, kaimiņi var uzmest aci pie mājas stāvošajai mašīnai vai pabarot zivtiņas. Tomēr ne vienmēr viss izvēršas tik draudzīgi.

Melisa Okabe (Melissa Okabe), kas ir nekustamo īpašumu aģente "Alta Properties" Kalifornijā, norāda, ka dzīvokļa meklējumos uzmanību jāpievērš ne tikai kaimiņiem, kas atrodas apkārt, bet arī pāri ielai. "Novērojat trokšņa līmeni, kā tiek tīrītas ēkas un kāda atmosfēra ir nakts laikā, lai izprastu apkārtējās teritorijas atmosfēru," tā Okabe.

Foto: Shutterstock

Ūdens spiediens

Mazs ūdens spiediens ne visiem šķitīs kā traucēklis, tomēr ilgtermiņā tas var radīt lielas neērtības. Kad dodaties apskatīt potenciālo nekustamo īpašumu, pārbaudiet visus krānus – virtuvē, gan dušā vai vannā, gan vannasistabas izlietnē. Zems ūdens spiediens ilgtermiņā var radīt lielas neērtības, jo kuram patīk mazgāties dušā ar minimālu ūdens strūklu?

Apkārtējie trokšņi

Ne tikai kaimiņi, bet arī apkārtējās iestādes, vilciena sliedes un rūpnīcas, var radīt pastiprinātus trokšņus. It sevišķi cilvēkiem ar miega traucējumiem vai trauslu miegu būs grūtāk dzīvot šāda tipa dzīvokļos. Ir vērts doties izpētes gājienā pa tuvējām ielām un vietām, apskatot potenciālās trokšņu vietas. Kā atzīst Bušs: "Lielākais vaininieks nereti ir tieši vilciens, par ko cilvēki neaizdomājas, līdz pirmajai naktij jaunajā mājoklī, kad ir jau par vēlu."

Iespējas dzīvojamajā rajonā

Ja meklē draudzīgu sabiedrību, tev patīk iepazīties ar kaimiņiem un tuvumā dzīvojošajiem, kā arī pavadīt laiku piemājas pasākumos, tad pirms jauna dzīvokļa iegādes izpēti visas iespējas. Nereti cilvēki atzīst, ka tuvu esošas vietas, piemēram, atpūtas vieta uz jumta, kopīga terase vai dārzs, kur atpūsties un pavadīt laiku, rada omulīgāku māju sajūtu.

"Dzīvošana dzīvoklī var šķist tikai kā pagaidu variants, tomēr kopīgi elementi visiem iedzīvotājiem var palīdzēt dzīvokļu kompleksā justies vairāk kā mājās," stāsta apkārtnes speciāliste Ešlija Larsone (Ashley Larson), kas strādā uzņēmumā "The Carson Apartments" Oregonā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!