Arvien lielāku popularitāti visā pasaulē sāk iemantot apmetnes vietas zem klajas debess jeb glempingi (glamping), kuros var relaksējoši pavadīt siltās vasaras naktis. Lai gan sākotnēji var šķist, ka tā ir parasta nakšņošana teltī – tā nebūt nav, jo šajās celtnēs ir īpaši padomāts par komfortablām guļvietām, elegantu un gaumīgu iekārtojumu un dizaina iekārtojumu.
Kas ir glempings?
Kā skaidro "The New York Times", glempingu idejas pamatā ir vides draudzīgums, kurš apvieno komfortu, glamūru un iespēju skaisti atpūsties pie dabas.
Glempinga jeb glamūrīgā kempinga saknes meklējamas Āfrikā un Taizemē, bet mūsdienās šī aktualitāte kļuvusi tik iecienīta, ka šādi tiek veidots bizness.
Cilvēkiem dažādās pasaules valstīs ir iespēja par konkrētām naudas summām pārnakšņot greznā un modernā teltī, kurā ir ne tikai gultas, bet arī viss cits sadzīvei nepieciešamais. Ja ceļojumos ir pierasts pārnakšņot hosteļos, viesnīcās vai iznomātā mājoklī, tad šī būs pavisam citādāka pieredze, kurā var sajust dabas tuvumu un krāšņumu. Glempingi tiek uzstādīti dažādās vietās – ne tikai pļavās, bet arī ezeru tuvumā vai jūras krastā.
Kur var atpūsties glempingos?
Interneta vidē ir izveidota īpaša mājaslapa "Glamping.com", kurā var sameklēt glempingu naktsmītnes visā pasaulē, kā arī apskatīties cenas un fotogaleriju pirms tā rezervēšanas.
Kā liecina informācija mājaslapā, tad Latvijā ir divas glempingu naktsmītnes – viena ir Mālpils novadā, bet otra ir Siguldā. Mālpils novada glempings vairāk ir kā māja, nevis telts, bet Siguldā iespējams nakšņot teltī, kas atrodas pļavas vidū. "Tava Māja" pirms kāda laika rakstīja par Siguldas glempingiem, ko no tā sagaidīt un ko nozīmē komfortabla nakšņošana teltī. Par to vari lasīt šeit.
Ko darīt glempingos?
Lielākoties glempingu īpašnieki jau ir sagatavojuši programmu, lai viesiem būtu neaizmirstama atpūšanās modernajā naktsmītnē.
Glempingu naktsmītnēs var ne tikai baudīt lauku šarmu un ēdienus, bet arī doties izbraucienos pa tuvākajām ūdenstilpnēm ar sup dēļiem, kajakiem, laivām, kā arī var nodoties sērfošanai un snorkelēšanai. Savukārt sniegotākajās naktsmītnēs var izbraukt suņu pajūgā, laisties ar slēpēm no kalna vai baudīt citus ziemas priekus. Naktsmītnēs ir pieejamas dažādas jogas un fitnesa nodarbības, iespēja baudīt izbraucienu zirga mugurā vai mācīties vīna un citu dzērienu pagatavošanu.
Tāpat neaizmirsti, ka allaž var apskatīt tuvākās apkārtnes tūrisma objektus, doties ekskursijā pa apkārtni vai vienkārši ugunskurā cept kartupeļus, desiņas vai kārdinošos māršmelovus.
Kā padarīt pievilcīgu naktsmītni?
Ja esi sadūšojies izveidot pats savu glempingu, tad neaizmirsti, ka svarīga ir ne tikai atrašanās vieta, bet arī mazās nianses, kas apkārtējo vidi radīs mājīgu.
Glempingā vari ievietot dažādas mēbeles, piemēram, gultu, dīvāniņu, krēslus, kādu kumodi un citas dizaina lietas. Tāpat neaizmirsti, ka tā ārpusē vari nolikt zviļņus, atpūtas krēslus, galdu, kā arī lampiņu virtenes.
Īpaši labi pie glempinga izskatīsies arī spa zem klajas debess jeb neliela vanna, kurā varēs baudīt ūdens priekus. Šeit vari smelties pāris idejas skaistām vannām zem klajas debess. Tāpat vērts padomāt par ugunskura vietu, kā arī labierīcībām.
Ja vēl pie glempinga novietosi podus ar augiem, tad zini – atpūtas vietā mājīgums būs garantēts!
Lūk, pāris idejas glempingu naktsmītnēm, kas, iespējams, kalpos par iedvesmu, lai rezervētu kādu no šarmantajām būdiņām vai, iespējams, sākt pašam savu glempingu naktsmītņu biznesu.