vakariņas, galds, vakariņu galds, ēdamgalds
Vakariņas ir viena no tām ēdienreizēm, kad ģimene beidzot sanāk kopā, jo nevienam nav jāsteidzas uz darbu vai skolu. Tad var ne tikai gardi paēst, bet arī pārrunāt dažādas ieceres un kopā jauki pavadīt laiku.

Protams, kāds var teikt, ka pie galda nav ko māžoties, jo ir jāpaēd, bet ēdienu šoreiz varbūt nedaudz jāatstāj otrajā plānā – pievienoto vērtību tomēr sniedz tieši mājinieku sanākšana kopā, aizraujošās sarunas un arī joki. Iedvesmojoties no portāla "Houzz", piedāvājam piecas idejas, lai vakariņas kļūtu, iespējams, par gaidītāko notikumu jūsmājās!

Ērtības un dekori

Parūpējies, lai ne tikai pieaugušajiem būtu ērti sēdēt pie galda, bet arī mazajiem ķipariem. Vari uz krēsliem salikt dekoratīvos spilvenus vai plediņus, ja gadījumā kādam kļūst auksti.

Tāpat atceries, ka no galda jānovāc viss liekas, lai būtu vieta traukiem, salvetēm, galda piederumiem vai galdautam. Lai radītu mājīguma sajūtu – noliec uz galda aizdegtas sveces vai kādu ziedu kompozīciju. Rudenī vari novietot dažādus dārzā izaudzētos labumus, piemēram, ķirbīši var būt lielisks dekors. Idejas rudenīgām un skaistām kompozīcijām iedvesmu vari smelties šajā un šajā rakstā.

Spēles

Teiksiet, ka pie vakariņu galda spēlēm nav vietas? Nē, tā nebūt nav, jo tās var būt ne tikai laika kavēklis, kad, piemēram, cepeškrāsnī top kāds ēdiens, kas vēl nedaudz jaāpagaida, gan arī lielisks veids, lai atraisītu sarunas. Pie vakariņu galda var uzspēlēt kādu "icebreaker" spēli jeb spēli mulsuma kliedēšanai.

Foto: Shutterstock

Sarunas

Vakariņas nav tikai par ēšanu un ēdieniem. Tajās arī jāatvēl vieta sarunām, piemēram, ļoti jauki, ja var izteikties visi ap galdu klātesošie, nevis tikai klausīties viena cilvēka dienas atklāsmes un piedzīvojumus. Piemēram, viens no vecākiem var uzņemties lomu, lai visiem pajautātu par to, kā šodien ir gājis.

Nē – cīņai par ēdienu

Vismaz pie vakariņu galda nevajadzētu strīdēties par lietām, kas saistītas ar ēdienu. Ja kāds no ģimenes locekļiem ir ātrāks ēdājs, tnevajadzētu viņam visu laiku kladzināt, lai viņš ēd lēnāk un gaida pārējos. Tas pats attiecināms arī uz ēdienu – ja kāds vēlas papildporciju, nevajag viņam to liegt ar argumentiem, ka "tu taču jau apēdi".

Elektroierīces atstāt citviet

Mūsdienās diezgan bieži cilvēki pie galda velta laiku saviem mobilajiem telefoniem, tāpēc labāk tos uz vakariņu brīdi nolikt malā, piemēram, pavisam citā istabā, lai nebūtu kārdinājuma doties pakaļ. Sociālie tīkli noteikti spēs pagaidīt, tāpēc velti pāris stundas laika tikai saviem mīļajiem un sarunām!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!