Gan iekštelpās, gan ārā: kā pasargāt savus mājas mīluļus no parazītiem
Foto: Shutterstock
Vasaras periodā bijām aktīvāki gan paši, gan arī savus mājas mīluļus mēdzām biežāk vest ārpus telpām. Taču saule un siltums mūs šogad lutina arī parasti tik drēgnajos rudens mēnešos. Šādā laikā uzturēties pie dabas krūts patīk ne tikai cilvēkiem, bet arī dzīvniekiem, taču tas palielina parazītu risku.

Dzīvnieka spalvā var iemitināties dažādi parazīti ne tikai tad, kad viņš regulāri dodas pastaigās pa meža biezokņiem, bet arī tad, kad tavs četrkājainais draugs dzīvojas iekštelpās, viņš nav no tiem pasargāts. Kā pareizi cīnīties pret parazītiem un pasargāt no tiem savus mājas mīluļus – konsultē veterinārārste Ingūna Beķere un "Benu Aptiekas" farmaceite Zanda Ozoliņa.

"Tas nevar būt, mans kaķis taču dzīvo tikai istabā!" dzīvnieka saimnieks brīnās par blusu kodumiem. Cilvēki uzskata – kaķi, kurš neiet ārā, nevajag attārpot un atblusot, jo, kā gan tas, dzīvojot istabā, var dabūt blusas un tārpus? Tomēr veterinārārste Ingūna Beķere skaidro, ka patiesībā mēs ar apaviem, pie kuriem pieķeras augsne un smiltis, varam ienest iekštelpās parazītu oliņas un kāpurus. Pietiek ar to, ka dzīvnieks aposta cilvēka apavus, lai inficētos un saslimtu. Ja kaķis ir aktīvs mednieks un dodas laukā, ar parazitārām slimībām viņš var inficēties arī no peļveidīgajiem grauzējiem. Tāpēc savlaicīga un regulāra kaķu, kā arī suņu attārpošana un apstrāde pret blusām ļauj pasargāt sevi un bērnus no iespējamām saslimšanām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!