Bruņurupucis
Pēc tam, kad pārdošanā masveidā sāka parādīties bruņrupuči, tie kļuva par potenciālu invazīvo sugu situācijās, kad kāda iemesla dēl cilvēkiem vairs nebija iespējas vai vēlmes tos paturēt. Iegādes brīdī mazie bruņurupucēni šķiet mīlīgi un jauki, taču daudzi aizmirst, ka viņi pēc laika izaugs un kļūs par patiesi lielu mājdzīvnieku. Par lietām, ar kurām jārēķinās, ja vēlies kļūt par šī dzīvnieka saimnieku, portālam "Mans Draugs" stāsta Rīgas zoo pārstāvis Māris Lielkalns.

Mazi bruņrupuči atgādina skaistas brošiņas. Iegādājoties tādu mājdzīvnieku, bieži vien cilvēki nerēķinās, ka labos apstākļos nelielās brošiņas ātri izaugs, svērs divus līdz trīs kilogramus un sasniegs pieklājīgus izmērus. Tāpat cilvēki bieži vien aizmirst, ka šie bruņrupuči ir ilgdzīvotāji – var dzīvot no 30 līdz pat 100 gadiem.

Saldūdens bruņrupuči savvaļā apdzīvo Ameriku, tikai pa retam ir sastopami arī Latvijas dabā. Tur tos tīšuprāt vai nejauši izlaiduši tie cilvēki, kas sapratuši, ka vairs nespēj uzņemties rūpes par sākotnēji mazo mājdzīvnieku. Lielkalns vēsta, ka šāda cilvēku rīcība rada draudus, izspiežot no dabiskajiem biotopiem vietējās sugas un, iespējams, ievazājot dažādus parazītus un infekciju slimības. “Ja šādas svešzemju sugas nokļūst Latvijas dabā, tās kļūst par apdraudējumu vietējai faunai,” stāsta zoo pārstāvis Māris Lielkalns.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!