linolejs, linoleji, grīdas segums
Foto: Shutterstock
Linolejs ir viens no vieglāk kopjamajiem grīdas segumiem, kas neprasa daudz rūpju, bet, lai to ieklātu gludu un līdzenu, jābūt precīzam, jo ieklāšanas kļūdu rezultātā skaistais grīdas segums veidos krokas, gaisa pūslīšus un nelīdzenumus.

"Tava Māja" ar speciālistu palīdzību skaidro, kādas ir visbiežāk pieļautās kļūdas linoleja ieklāšanā.

Kā atgādina uzņēmuma "Forbo Flooring" pārstāve Līga Eriņa, grīdas segumam, ko mēdz saukt par linoleju, ir dažādi veidi, piemēram, īstais, dabīgais linolejs, projektu vinils, kas domāts lielai sabiedriskai slodzei, vinila segums uz uzputotas pamatnes mājas lietošanai un citi veidi. Dažādiem materiāliem būtiski var atšķirties nodilumizturība, ieklāšanas tehnoloģija un kopšanas metodes. Piemēram, ir grīdas segumi, kuri ir jālīmē, bet ir arī tādi, kuriem tas nav nepieciešams.

"Galvenais linoleja ieklāšanas pamatlikums – tīra, sausa, gluda un stabila pamatgrīda," atgādina speciāliste. Ja šie nosacījumi netiek ievēroti, grīdas segumu kvalitatīvi ieklāt nav iespējams. Viņa rosina konsultēties ar grīdas segumu ražotājiem vai materiālu tirgotājiem, kas varēs ieteikt labākos ieklāšanas veidus, atbilstošākās līmes un kopšanas metodes.

Arī SIA "Grīdu serviss" pārstāvji atzīst, ka viena no kļūdām ir tieši nepareiza virsmas sagatavošana. "Ja ir kaut viens gruzītis vai viens maziņš akmentiņš – uzreiz tas būs pamanāms," uzsver speciālists, kurš arī vienlaikus atgādina, ka pamatne ir jāsagatavo rūpīgi. Tai nevar būt lieko starpslāņu. Sarunā ar "Tava Māja" uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka ir bijuši pat tādi gadījumi, ka cilvēki salīmējuši linoleju vienu uz otra vairākās kārtās. "Ir bijis tā, ka ir divi, trīs vai četri kultūrslāņi ar linolejiem, pat komercobjektos," neslēpj eksperts.

Kā skaidro "Grīdu serviss" pārstāvis, vēl viena kļūda ir linoleja pielīmēšana bez starpslāņiem, piemēram, uz betona, saplākšņa vai parketa, kas pēc pāris gadiem atspēlējas tā noņemšanā, proti, linoleju ir visai grūti noņemt, kā arī tā noņemšanā ir jāizmanto speciālas iekārtas, kas apgrūtina arī darba ražīgumu.

Vēl izplatīta kļūda ir arī linoleja neprecīza piegriešana un materiālu izvēle. Piemēram, dzīvojamajām ēkām un mājsaimniecībām tiek vairāk piedomāts par izskatu, bet nereti otrā plānā paliek tā izturība. Telpās arī netiek ieklāti atbilstoši grīdas segumi, piemēram, vannas istabā jāizvēlas speciālais linolejs, kas tam ir paredzēts. "Citreiz cilvēks pārmaksā, citreiz nevajadzīgi ieekonomē," atzīst uzņēmuma pārstāvis, kurš mudina tomēr doties pie speciālista, lai pakonsultētos, aprunātos, kā arī saprastu to, kas tieši ir nepieciešams konkrētajai telpai. Tāpat viņš aicina neaizmirst arī par grīdlīstēm, kuras tiek uzliktas pēc linoleja ieklāšanas.

"Tava Māja" no pūra lādes izcēlusi arī vairākus citus rakstus par linoleju un tā kopšanu ikdienā. Iespējams, kāds no šiem rakstiem noderēs, lai ikdienā uzfrišinātu savu skaisto grīdas segumu!

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!