Kaķa ņaudiena sešas nokrāsas: ko nozīmē katrs no tiem
Foto: Shutterstock
Kaķu saimnieku uzvedums ir sava mīluļa ikdienu padarīt pēc iespējas komfortablāku, taču to būtu iespējams nodrošināt daudz vienkāršāk, ja kaķi spētu runāt cilvēku valodā. Viņu valoda ir ņaudēšana, taču skaņai "mjau" nav tikai viena nozīme. "Psychology Today" skaidro, ko dažādās situācijās ietver mājas mīluļa ņaudiens.

Savā starpā kaķi ļoti reti kad ņaud viens uz otru. Viņu saziņa norit caur smaržām un ķermeņa valodu, turpretī ņaudēšanas paņēmiens ir adresēts tieši cilvēkam. Protams, laikam ejot, dzīvnieku pētnieki un eksperti arī cilvēkiem skaidrojuši, ko nozīmē, piemēram, starp kājām ievilkta aste vai uzmests kūkums, taču kaķi ņaud arī tad, kad sasveicinās ar saimnieku. Jāpiebilst gan, ka ir īpaši svarīgi izprast, ko kaķis ar ņaudienu gribējis vēstīt, lai konstatētu, vai mīlulim nav diskomforta sajūta.

Ja līdz šim ņaudēšanai nebiji pievērsis lielu uzmanību, tad turpmākajās dienās paklausies vērīgāk. Kaķim nav tikai viens ņaudēšanas veids, bet gan vairāki, un katrs no tiem norāda uz kaut ko citu. Kad kaķēns vēlās ēst vai pievērst saimnieka uzmanību, ņaudiens ir maigs, ilgstošs un vairāk kluss nekā skaļš. Taču, ja kaķis ir dusmīgs vai sakaitināts, viņš ņaud ļoti griezīgā skaņā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!