Foto: Shutterstock

Lai veicinātu sabiedrības izpratni par dažādām Latvijas dabai neraksturīgām augu un dzīvnieku sugām, Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) janvārī un februārī aicina uz izzinošu pasākumu sēriju "Svešinieki Latvijas dabā. Vai tie mūs apdraud?" Ķemeru nacionālajā parkā.

Pasākumi notiks četrās nacionālā parka vietās – 23. janvārī pulksten 11 Slampes bibliotēkā, 7. februārī pulksten. 16 Slokas bibliotēkā, 21. februārī pulksten 18 Ķemeros, "Meža mājā", savukārt 28. februārī pulksten 16 Lapmežciema muzejā, informē DAP Dabas izglītības centra "Meža māja" Dabas izglītības darba speciāliste Baiba Ralle.

"Pasākumos palūkosimies uz Latvijas dabu no pavisam neierasta skatu punkta, šoreiz iepazīstot nevis Latvijas dabai raksturīgās augu un dzīvnieku sugas, bet gluži pretēji – svešās. Skaidrosim, kā tās šeit atceļojušas, kādu ietekmi atstāj uz mūsu dabas vērtībām un ko ar tām iesākt. Uzmanības lokā nonāks gan bēdīgi slavenais Sosnovska latvānis un Spānijas kailgliemezis, gan mazāk zināmas invazīvās sugas, kas mūsu ainavā jau ir tik pierastas, ka daudziem nemaz nešķiet svešas, piemēram, krokainā roze," stāsta dabas izglītības centra "Meža māja" vadītāja Agnese Balandiņa.

Viņa uzsver, ka bieži vien invazīvās sugas dabā ieviešas un strauji izplatās cilvēku nezināšanas dēļ, it īpaši bīstami tas ir teritorijās, kuras dibinātas, lai aizsargātu dabas vērtības, piemēram, nacionālajos parkos. "Tieši tādēļ pasākumā īpaši pievērsīsimies arī jautājumiem, kā ikviens no mums var sekmēt svešo "ciemiņu" neieviešanos vai tālāku neizplatīšanos, " skaidro Balandiņa.

Pasākumā interesenti neformālā gaisotnē varēs uzzināt arī par 2019. gadā plānotajām DAP aktualitātēm, kā arī daudzveidīgajām iespējām iesaistīties dažādos dabas saglabāšanas pasākumos – talkās, dabas pētījumu programmās u.c..

Šī pasākumu sērija ir turpinājums Zaļajām pēcpusdienām, kuras Ķemeru nacionālajā parkā tika aizsāktas pirms vairāk nekā pieciem gadiem, aicinot vietējos nacionālā parka un apkārtnes iedzīvotājus neformālā gaisotnē tikties ar parka pārstāvjiem un nepastarpinātā veidā uzzināt jaunāko informāciju par aktualitātēm dabas aizsardzībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!