Strādnieki notikuma brīdī bija uz dambja Sindi pilsētā, kas atrodas Pērnavas upes kreisajā krastā, 14 kilometrus no Baltijas jūras. Tur viņi pamanījuši, ka par izdzīvošanu cīnās ledainā ūdenī iekritis dzīvnieks. Vīrieši, daudz nedomādami, devās viņu glābt. Sākotnēji glābēji uzskatīja, ka palīdzējuši sunim, taču, nogādājot dzīvnieku veterinārajā klīnikā, kur tam tika sniegta pirmā palīdzība, atklājās, ka tas patiesībā ir vilks.
Igaunijas dzīvnieku aizsardzības savienība (ESPA) BBC ziņo, ka vilkam pēc ierašanās veterinārajā klīnikā esot bijis pazemināts asinsspiediens, kas izskaidro, kāpēc viņš glābšanas brīdī un arī pēc tam tik viegli pakļāvies cilvēku izdarībām.
Viens no notikuma vietā esošajiem strādniekiem Rando Kartseps Igaunijas medijam "Postimees" stāstīja, ka dzīvnieks esot krietnu gabalu bijis jānes uz rokām. "Jāatzīst, viņš bija ļoti smags," atklāj viens no vilka glābējiem.
Vīrietis stāsta, ka dzīvnieks pārvešanas brīdī esot bijis ļoti mierīgs: "Viņš gulēja man pie kājām, un brīdī, kad gribēju tās iztaisnot, viņš mierīgi pacēla galvu un ļāva man to izdarīt."
Veterinārārsti nebija pārliecināti, ka atvestais dzīvnieks patiesi ir suns, tāpēc vērsās pēc palīdzības pie vietējā mednieka, kurš apstiprināja, ka atrastais dzīvnieks ir aptuveni gadu vecs vilks. Pēc šīs informācijas saņemšanas un medicīniskās palīdzības sniegšanas veterinārās klīnikas darbinieki ievietoja dzīvnieku krātiņā, lai izvairītos no situācijas, ka vilks, spēkiem atgriežoties, apdraud apkārtējo drošību.
Aptuveni dienu pēc negadījuma dzīvnieka veselības stāvoklis stabilizējās, un viņš tika nogādāts atpakaļ savvaļā. "Mēs esam ļoti pateicīgi par to, ka šis ir stāsts ar laimīgām beigām. Sevišķi lielu paldies vēlamies teikt vīriešiem, kuri vilku izglāba, un klīnikas veterinārārstiem, kuri uzņēmās risku, aprūpējot savvaļas dzīvnieku," teica ESPA pārstāvji.