Mājas uzkopšana allaž ir viens laikietilpīgs darbiņš, kas nereti var aizņemt pat visu dienu. Kad nākas iedomāties par uzkopšanas darbiem, daudziem, iespējams, izlaužas smaga nopūta. Lai uzkopšanas darbi nebūtu negribētākā lieta pasaulē, "Tava Māja", iedvesmojoties no portāla "Furnish Home", piedāvā 12 veidus, kā iemīlēt mājas uzkopšanu.
Pirms sāc lasīt 12 uzmundrinošos veidus, kā iemīlēt mājas kārtošanu, der ielūkoties šajā rakstā, kur izskaidrotas 10 tīrīšanas kļūdas, kas māju padara vēl netīrāku. Iespējams, vari likt aiz auss, lai kādu no tām nepieļautu uzkopšanas reizē!
Lūk, 12 iemesli, kas, iespējams, uzkopšanas darbus neierindos vairs negribētāko lietu sarakstā:
- Dari to rezultāta dēļ. Reti kurš izbauda tīrīšanas procesu, bet rezultāts gan vienmēr ir tā vērts! Piekritīsiet, ir taču patīkami uzturēties svaigā, uzkoptā un tīrā mājā, nevis dzīvot telpā, kur uz skapīšiem ir bieza putekļu kārta. Varbūt pirms tīrīšanas darbiem der uzņemt fotogrāfiju, lai redzētu, cik gan burvīgs ir rezultāts tad, kad māja ir uzkopta.
- Motivējiet sevi ar balvu. Bērnībā par kādu labi padarītu darbiņu vecāki mūs atalgoja ar balviņu vai kārumu, kāpēc gan to neieviest arī pēc tīrīšanas darbiem? Ar balviņu sevi vari atalgot ik pēc stundas vai arī padomāt par kādu lielāku motivāciju uzkopšānas beigās. Protams, šeit ir jābūt lielam gribasspēkam un apņēmībai, kā arī ticībai pašam sev, lai nezaudētu motivāciju.
- Tīriet māju tad, kad esat vieni paši mājās. Labāk tīrīt māju tad, kad esi viens pats, nevis tad, ja māja ir pilna ar ģimenes locekļiem, kur viens guļ, otrs šiverējas pa istabām utt. Un arī šādi neveidosies trauku kalni, ja nu kāds pēkšņi gribēs paēst, lai gan visa virtuve jau ir sakopta.
- Sākumā jātiek galā ar vienu istabu. Nevajadzētu šaudīties pa telpām šurpu-turpu, lai grābtu un tīrītu no visa pa druskai. Sāc ar vienu telpu! Kad esi iztīrījis, tad apsēdies, padzer tēju vai kādu citu dzērienu, bet pēc tam ķeries klāt nākamajām telpām.
- Tīrīšanas saraksta izveide. Tas nepieciešams, lai pilnīgi neko nepalaistu garām. Var arī izveidot tīrīšanas grafiku pa dienām, proti, otrdien visā mājoklī tiek no mēbelēm noslaucīti putekļi, trešdien visā mājoklī tiek mazgāta grīda, ceturtdien būs ģenerāltīrīšana vannasistabā, piektdienās tiks izbersta cepeškrāsns un mikroviļņu krāsns, sestdienās - lielā virtuves uzkopšana, bet svētdien — veļas diena mājoklī.
- Tīrīšanas darbi kā sportiskā aktivitāte. Neaizmirsti, ka tīrīšana ir arī izkustēšanās, kur arī var nodedzināt ne mazums kaloriju.
- Ieslēdziet mūziku. Darbi veiksies raitāk, ja ieslēgsi savu iemīļoto mūzikas listi. Protams, dažreiz fona trokšņi var būt kaitinoši, tāpēc izvēlies žanru, kas pašam ir sirdij tuvs.
- No telefona un datora — pa gabalu. Detokss no sociālajiem tīkliem! Tīrīšanas darbi ir domāti tam, lai uzkoptu māju, ne sēdētu telefonā. Šādi vari arī sevi motivēt, proti, jo ātrāk padarīšu darbiņus, jo ātrāk varēšu paņemt savu mobilo telefonu vai pasēdēt pie datora. Maksimālais, ko varat izdarīt - telefonā ieslēgt mūziku, kas skanēs vismaz divas stundas. Ja telefons un čatu skaņas traucē darbam, tad vari nogriez to uz klusuma režīmu.
- Sāc ar to, kas rada prieku. Nevar būt tā, ka tīrīšanas procesā viss ir slikti. Noteikti ir kādas lietas, ko patīk darīt labāk, tāpēc sāc ar tām!
- Izmet 50 lietas no mājokļa. Atbrīvoties no lietām ir grūti, bet šādi tev paliks mazāk lietu, kuras būs jāapčubina un jātīra. Iespējams, ka šīs lietas jau sen kādām citam ir vajadzīgas vairāk. Turklāt - šādi būsi izdarījis arī labu darbu!
- Iemesls mājoklī sākt pārvērtības. Piekritīsiet, ka mājokļa pārvērtības allaž iepriecina. Tad, kad tīri māju, paturi prātā sev jautājumu - no kurām piecām lietām es gribētu atbrīvoties? Pieraksti tās pēc tam, sakrāj naudu remontam vai jaunām mēbelēm un sāc pārvērtības mājoklī!
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit