Kā likvidēt smakas tādas vietās kā ledusskapī, miskastē un no paklāja, apkopojuši "Reader's Digest" un "Goodhouskeeping" eksperti.
Ledusskapis. Ja, atverot ledusskapja durvis, jūti dažādu smaržu sajaukumu, kas beigu galā veido nepatīkamu aromātu, sniedzies pēc rīta kafijas biezumiem, ieliec tos trauciņā un novieto ledusskapī. Te atradīsi vēl citus variantus. Taču, lai problēmu likvidētu jau saknē, tiek vēstīts, ka labi var līdzēt arī tējas maisiņu izkarināšana pa dažādām ledusskapja vietām (aptuveni trīs, četrus maisiņus, taču daudzums atkarīgs no izmēra).
Miskaste. Taisnība, ka tās reizēm mēdz pamatīgi sasmakot. Nereti šķiet, ka nepatīkamo aromātu rada atkritumi, taču patiesībā pie vainas ir pati tvertne, kurā atkritumu maiss ielikts. To ieteicams laiku pa laikam izmazgāt, kā arī apakšā iebērt nedaudz sodas. Lai aizkavētu smaku veidošanos, pirms maisa likšanas, samitrini vates tamponu ar dažiem pilieniem tējas koka vai citronu ēteriskās eļļas. Šādā veidā eļļas uzsūks smaku.
Mikroviļņu krāsns. Tiem, kuri izmanto šo ierīci, nereti nākas saskarties ar situāciju, ka pēc tīrīšanas tāpat dažādu smaržu sajaukums turpina veidot savdabīgi aromātu. Variants ir glāzē ieliet vienu ceturto daļu ūdens, pievienot pāris citronu šķēles un ierīci ieslēgt uz pāris minūtēm. Pēc tam atceries atvērt vaļā durtiņas, lai tā kārtīgi izvēdinātos.
Koka dēlīši. Runājot par citroniem, tos var izmantot arī koka dēlīšu tīrīšanā, jo, lai arī cik kārtīgi tos mazgātu ar atbilstošajām ziepēm, izteiksmīgi aromāti, piemēram, sīpolu un ķiploku mēdz uzkavēties. Izmēģināms variants ir to atsvaidzināšana ar citronu, kas apbērts ar sāli.
Paklājs. Ja, ienākot telpā, nevari saprast, no kurienes radies neparasts aromāts, vērts pārbaudīt mīkstos, dekoratīvos paklājus, kas mēdz uzsūkt dažādas smakas. Lai problēmu likvidētu, pārber paklājam sodu un ļauj iedarboties. Pēc tam uzsūc to ar putekļsūcēju. Šo pašu metodi var izmantot arī sasmakušām dzīvnieku, piemēram, suņu un kaķu guļasvietām un matračiem, kas pēc vairākiem izmantošanas gadiem var sākt smakot.
Otrreiz izmantotas plastmasas kārbas. Tuvojoties pikniku sezonai, aktīvāk tiek krāti dažādi trauciņi, kuri pēc pirmās izmantošanas reizes var būt vēl noderīgi. Ja ar ziepjūdeni iepriekšējo produktu vai ēdienu aromātu neizdodas likvidēt, talkā var nākt sinepes, ko nereti izmanto kā piedevu dažādiem ēdieniem. Ieliec karoti sinepju traukā un pielej to līdz pusei pilnu ar siltu ūdeni. Atstāj uz 15 minūtēm neskartu, bet pēc tam trauciņu kārtīgi izmazgā.
Aromāti pēc gatavošanas. Ar šo problēmu nereti saskaras mazu dzīvokļu īpašnieki, kuriem virtuve nav atdalīta no citām telpām ar durvīm. Šādos mājokļos īpaši jāpiedomā par tvaiku nosūcēja izvēli, taču vakariņu aromātu, kas vēl guļot gultā "sitas" degunā, iespējams likvidēt ar etiķa palīdzību. Uz mitras lupatiņas uzpilini etiķi un, vēzējot rokas, izstaigā visu dzīvokli.
Starp citu, ja vēlies gatavot zivis, bet no šī darbiņa tevi attur nevēlēšanās pēc tam saskarties ar zivju aromātu uz rokām, pirms darbošanās ierīvē tās ar citronu. Ja tomēr aromāts jūtams pēc gatavošanas, mitras rokas paberzē ar sodu un noskalo zem silta, tekoša ūdens.
Ja tevi nomoka nepatīkamais smaku jautājums, šajā kolekcijā apkopoti vēl citi varianti, kā rīkoties problēmsituācijās.