Viens variants, protams, ir trauku mazgājamās mašīnas iegāde, kas krietni atvieglos darbiņu pēc ēdienreizēm. Tomēr ir jāņem arī vērā, ka trauki paši no sevis tur nesaliksies, turklāt arī tie lielākoties ir jāatbrīvo no ēdiena paliekām.
Kā savā grāmatā "Kā paspēt visu sadarīt?" norāda laika menedžmenta speciāliste un blogere Irina Sokoviha, trauku mazgājamā mašīna mēdz radīt sarežģījumus, proti, virtuvē nākas ziedot lielu skapīti, kā arī trauki mašīnā ir jāsaliek un pēc tam arī jāizņem. Turklāt šis laiks, kā uzsver Sokoviha, nav samērojams ar piecām minūtēm, kas tiek patērētas mazgāšanai ar rokām. Tāpat ne mazāk svarīgs ir naudas aspekts, jo, piemēram, šajā ziņā lētāk iznāk mazgāt traukus ar rokām. Tiesa, trauku mazgājamā mašīna lieliski kalpo viesību laikā, kā arī ģimenēs, kur ir vairāk nekā pieci cilvēki.
Var pielikt pie galda vai izlietnes atgādinājumu par trauku mazgāšanu. Galvenais, lai šis atgādinājums visu laiku ir acu priekšā. Tiesa, Sokoviha uzsver, ka šim ir arī negatīvs aspekts – norāde jau pēc dažām dienām gluži vienkārši paliks nepamanīta. Viņa tā vietā rosina ik pa laikam nomainīt zīmītes krāsu, lai tā atkal "kristu" acīs.
Sokoviha iesaka arī praksē pārbaudītu metodi – lieko trauku aizvākšanu. Cilvēki reizēm mēdz izlaisties, jo viņiem mājās taču ir vēl tīrie trauki, kurus var izmantot, lai uzliktu uz šķīvja maltīti. Tā vietā šos traukus vajadzētu aizvākt, atstājot vien nepieciešamo minimumu. Kad tie sasmērēsies, tad neatliks nekas cits, kā ķerties pie šo trauku nomazgāšanas, jo ēdiens taču ir kaut kur jāliek.
Raksta tapšanā izmantota Irinas Sokovihas grāmata "Veiksmīgā saimniece. Kā paspēt visu padarīt?" (izdevniecība "Avots", 2015).