Maijā mira pēdējais Sumatras degunradžu tēviņš Malaizijā. Šobrīd šajā valstī atrodas tikai viena Sumatras degunradžu mātīte, kas ir pēdējā savas sugas pārstāve šajā valstī. Pasaulē kopumā ir tikai 81 Sumatras degunradzis, no kuriem 80 mitinās Indonēzijā, vēsta "National Geographic".
Pēdējā Malaizijā dzīvojošā Sumatras degunradža tēviņa Tama nāve ir liels trieciens tā jau apdraudētajai sugai, kura šajā valstī jau tika uzskatīta par izmirušu. Viņa stāvoklis pakāpeniski pasliktinājās jau no šī gada aprīļa. Tajā laikā dzīvniekam jau sāka pazust apetīte un modrība, malaiziešu laikrakstam "The Star" atklāja Tabīnas savvaļas rezervāta direktore Augustīne Tūga. Šī iemesla dēļ dzīvniekam tika veiktas urīna analīzes, kuras norādīja, ka viņa aknas un, iespējams, arī citi orgāni lēnām atsaka darboties. Rezervāta pārstāvji pagaidām vēl nezina, kāpēc degunradža veselības stāvoklis tik strauji pasliktinājās, taču tiek pieņemts, ka tas noticis vecuma dēļ. Tams bija aptuveni 30 gadus vecs, un šīs sugas pārstāvji parasti dzīvo 35 līdz 45 gadus, Singapūras laikrakstam "The Straits Times" pastāstīja Tūga.
Tams 2008. gadā tika atrasts netālu no eļļas palmu plantācijas Malaizijā. Lai pasargātu jau tā izmirstošās sugas pārstāvi, viņš tik nogādāts uz Tabīnas savvaļas rezervātu. Tur viņu centās sapārot ar rezervātā jau esošajām divām Sumatras degunradžu mātītēm Puntungu un Imanu, taču vairākus gadus ilgie mēģinājumi bija neveiksmīgi. "Mēs likām tik lielas cerības uz to, ka Tams dos pēcnācējus, taču tās izzuda, līdzko uzzinājām, ka divas Malaizijā palikušās Sumatras degunradžu mātītes bija neauglīgas," piebilst Tūga. Imanas neauglības cēlonis esot bijušas cistas un fibroīdi, kas attīstījušies dzīvnieka reproduktīvajā sistēmā, kas mēdz notikt, ja šīs sugas pārstāves pārāk ilgi dzīvo bez pārošanās. Savukārt Puntunga nebija spējīga iznēsāt bērnu, savainojuma dēļ, ko guva, iekļūstot malumednieku izliktajās lamatās, kā arī neveiksmīgai grūtniecībai savvaļā.