Kā uzsver speciālisti, ekspluatācijas laikā televizora ekrāni pārklājas ar putekļiem, pirkstu nospiedumiem un citiem netīrumiem, kas samazina attēla kvalitāti.
Populārākie tīrīšanas veidi
Ierasts, ka televizoru ekrānus notīrām ar nedaudz mitru salveti, bet ir arī vēl virkne citu tīrīšanas līdzekļu, kurus ņemt talkā, lai atbrīvotos no netīrumiem. Speciālisti arī ieskicē piecus populārākos tīrīšanas veidus, kurus pielieto televizoru ekrānu tīrīšanā:
- mitrās salvetes – kā skaidro speciālisti, tās ir piemērotas plazmas paneļiem, LCD, LED un OLED televizoriem. Tāpat mitrās salvetes novērš statisko elektrību, turklāt tajās nav abrazīvu vielu, kas izraisa tehnikas bojājumus. Mitro salvešu mīnuss – ar laiku izžūst, paliek sausākas.
- mitro un sauso salvešu komplekts – ekperti norāda, ka šis ir optimālākais variants dubultai ekrāna tīrīšanai. Šāds komplekts ir arī piemērots mitruma atlikumu noņemšanai, tam ir arī antibakteriāls efekts.
- mikrofibras salvetes – tās noņem putekļus, mitruma un tauku pleķus gludām virsmām bez citiem ķīmiskiem līdzekļiem. Kā uzsver uzņēmuma pārstāvji, mikrofibras salvetes noderēs īpaši netīram virsmām, bet pirms tam salveti ieteicams samitrināt ar ūdeni.
- mikrošķiedras salvešu komplekts ar speciālu spreju – tīra visus ekrānu tipus. Speciālisti iesaka to kā labāko variantu kvalitatīvai tehnikas apkopei. Turklāt sprejs nesatur spirtu un alergēnus, bet attīrīšanas procesā ekrāna virsma tiek pārklāta ar aizsargslāni. Kā skaidro eksperti, pateicoties antistatiskajam pārklājumam, uz televizora ekrāna parādās mazāk putekļu.
- aerosols, gels, putas un speciālās sausās salvetes – līdzekļu klāstā ir arī produkti, kurus var lietot bez šķīdumiem, piemēram, maigas salvetes.
Speciāli norāda, ka visi iepriekšminētie tīrīšanas veidi ir paredzēti netīrumu noņemšanai no jebkura tipa monitoriem, tajā skaitā arī piezīmjdatoriem un planšetdatoriem.
Vērtīgi padomi tīrīšanā
Piekritīsiet, ka nereti ekrāna tīrīšana notiek tad, kad tas ir ieslēgts, jo tomēr tā var labi redzēt putekļus vai citus netīrumus, bet, kā iesaka eksperti, tīrīšanas laikā svarīgi ir atslēgt iekārtu no strāvas. Speciālisti arī atzīmē, ka uz tumša ekrāna vieglāk saredzami traipi un arī vieglāk var novērtēt rezultātu pēc tīrīšanas.
Lūk, kādus padomus eksperti iesaka, ja vēlies tīrīt televizora ekrānu:
- Ekrānu vēlams tīrīt ar salveti bez pūkām;
- Nevajadzētu stipri spiest uz ekrānu tīrīšanas laikā, jo maigais ekrāns var tikt bojāts;
- Nepūtiet šķidrumu tieši uz ekrāna;
- Uzlejiet šķidrumu uz salvetes un tad tīriet;
- Izmantojiet mitru, bet ne slapju mikrofibras audumu;
- Salaiduma vietas un stūrus televizora korpusā tīriet ar vates kociņiem;
- Katrā tīrīšanas reizē izmantojiet tīru salveti;
- Neieslēdziet televizoru, kamēr ekrāns nav pilnībā izžuvis.
Izplatītākās kļūdas ekrāna tīrīšanā
Lai gan šķiet, ka ar televizora ekrāna tīrīšanu neko grīstē nevar salaist, tā nebūt nav. Pat viena nepareizi izvēlēta un raupja lupatiņa var saskrāpēt skaisto ekrānu. Speciālisti mudina rūpīgi pievērst uzmanību tīrāmajiem līdzekļiem un materiāliem. Tāpat jāliek aiz auss šie speciālistu uzskaitītie līdzekļi, kas televizora ekrānam var nodarīt skādi:
- spirtu saturošie tīrīšanas līdzekļi un materiāli;
- pulveri, logu tīrāmie līdzekļi, acetons, soda un citi saimniecības līdzekļi;
- materiālus, kam ir papīra struktūra, piemēram, tualetes papīrs, virtuves dvieļi un citi;
- mitrās higiēniskās salvetes.
Ja arī tev ir kāds jautājums par tehniku, mēbelēm vai mājokļa iekārtojumu, tad raksti to komentāru sadaļā vai arī e-pastā: maja@delfi.lv.