Žanete Rimšele
Foto: Privātais ahīvs
"Es saņēmu mantojumā pilnīgi nolaistu īpašumu, kas bija aizaudzis. Tur cilvēki nebija dzīvojuši gadu desmitiem," stāsta saimniece Žanete Brauna - Rimšele, kura kopā ar ģimeni un lieliskiem meistariem Lēdurgā pussagruvušam šķūnim devusi otro elpu. Tas kā fēnikss atdzimis no pelniem, pārtopot skaistā šķūnī, kurā var uzņemt viesus.

Īpašums bija aizaudzis ar garu zāli, un tajā bija arī šķūnis gaužām bēdīgā stāvoklī. "Bija šķūnis ar trim sienām. Domājām: ja jau ir trīs sienas, tad droši vien var piebūvēt arī ceturto," šķūņa atjaunošanas sākumu atminas apņēmīgā īpašuma saimniece. Viņa sākusi meklēt vietējos meistarus ar zelta rokām, kā arī gādājusi materiālus, lai šķūni varētu piecelt no gruvešiem. Arī pati pielikusi savu roku, krāsojot dēļus un atjaunojot mēbeles, kas ir viņas aizraušanās. Liels palīgs darbos bijusi arhitektes izglītība. "Es nevaru teikt, ka šis ir milzīgs arhitektūras spīdeklis," tā par savu īpašumu teic Žanete, kura ikdienā rosās lauku saimniecībā, jo īpašums ir jāuztur labā kārtībā.

"Tas bija zvērīgs divu gadu darbs," par šķūnīša atjaunošanas procesu teic saimniece. "Mēs bijām sadalījušies divās frontēs – es teicu, ka jāatjauno, bet meistari gribēja nojaukt. Beigās tomēr atradām kompromisu, lai kaut kas paliktu un viss netiktu nojaukts. Šobrīd ir tā, ka ir lietas, kas saprāta robežās saglabātas, bet ir tādas, kas nojauktas."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!