Gladiolas pašlaik zied pilnā sparā, kas liecina par to, ka rudens nav aiz kalniem! Skaistie augi nereti mēdz sasniegt ievērojamus izmērus, kā rezultātā tie no smaguma sākt liekties līdz pat zemei. Ar pieredzes bagātā gladiolu audzētāja un kolekcionāra Modra Paegles palīdzību skaidrojam, vai augiem vajag nodrošināt balstus.
Kā sarunā ar "Tavs Dārzs" atklāj audzētājs, šī gada gladiolu ziedēšanu viņš nevar nosaukt par ļoti veiksmīgu. "Mums Rūjienā bija ļoti sauss laiks. Es saku, ka mums ziedi šogad ir tādi stīvi, nav tas masveidīgais skaistums, ka uzzied tas un tas... Nav šogad tāds skaists kopskats," piebilst Paegle, "katrs gads jau nevar būt labs."
Runājot par gladiolu balstīšanu, kolekcionārs atzīst, ka pats savus lolotos augus nebalsta: "Es to nepraktizēju. Kā man ir, tā man ir." Viņaprāt, pie gladiolu liekšanās ir uzskaitāmi vairāki iemesli, proti, tas, cik dziļi sīpols ir iestādīts, kā arī tas, kāda ir augsnes struktūra. Piemēram, ja ir smilšaināka zeme, tad laikapstākļu ietekmē tā var paskaloties, kā rezultātā gladiola sagāzīsies, bet mālainākā augsnē gladiolas labāk turēsies un negāzīsies. Audzētājs uzskata – ja gladiolas ir garas, tās skaita ziņā nav daudz un ir iespēja tās atstutēt, tad to var darīt. Ja gladiolu skaits ir liels, tad atkarīgs no paša audzētāja apņēmības – balstīt tās vai arī nē.