Piemēram, kā vēstījis CNN, Itālijas pilsētā Bivonā iespējams iegādāties pamestas mājas, šķiroties tikai aptuveni no viena eiro. Jāpiebilst gan, ka no potenciālajiem pircējiem tiek sagaidīta iesaiste māju atjaunošanā. Savukārt Kanādā reiz māja atradusi jaunus īpašniekus vēstuļu konkursa ceļā – interesentiem bija jāsamaksā aptuveni 22 eiro par piedalīšanos un domraksta veidā jāatbild uz jautājumu – "Kāpēc pārvākšanās uz šo sapņu māju ezera krastā mainītu manu dzīvi?"
Vai esi kādreiz domājis, ka kādu pili varētu saukt par savējo? Mūsdienās tas ir iespējams! Acis jāmet Francijas virzienā, kur, ziedojot aptuveni 50 eiro, vari kļūt par vienu no leģendām un stāstiem apvītas celtnes saimniekiem. Precīzāk – par kādas daļas saimnieku, tādējādi finansiāli atbalstot vēsturiskās ēkas rekonstrukciju un atgriešanu sākotnējā spozmē.
Daļa vēsturiskas pils par 50 eiro
CNN vēsta, ka Francijā var iegādāties daļu vēsturiskas pils, kas maksā vien 55 ASV dolārus (aptuveni 50 eiro).
Kā ziņo CNN, šim unikālajam piedāvājumam ir cēls mērķis, proti, atgriezt 14.-15. gadsimtā celto "Château de Vibrac" pili tās sākotnējā spozmē, parādot to, ka šai pilij arī mūsdienās ir liels potenciāls, jo šeit varētu rīkot dažādus pasākumus. Tāpat nākotnē šeit iecerēts audzēt bioloģiskus produktus, kā arī izvietot 12 eko draudzīgas nakšņošanas kabīnes, kur viesi varētu baudīt nesteidzīgu atpūtu.
Pils saglābšanas iniciatori ir kultūras mantojuma saglabāšanas startapa uzņēmums "Dartagnans.fr" un bezpeļņas restaurācijas biedrība "Adopte un chateau".
Mājas par 1 eiro Itālijas pilsētiņā
Vēl nesen Sardīnijas pilsētā Ololā mājas tika pārdotas par neticamu cenu – 1 ASV dolāru (aptuveni 0,91 eiro centu). Nu kārta pienākusi citai pilsētai – Bivonai, vēsta CNN.
Bivona ir skaista un maza pilsētiņa Sicīlijas dienvidos. Tur pašlaik ir iespēja iegādāties pamestas mājas un īpašumus vien par 1 eiro.
Kā skaidro medijs, Bivonas gados jaunākie iedzīvotāji steidz pamest šo pilsētu, lai dotu priekšroku lielajām pilsētām, kur ir lielākas iespējas, kā rezultātā ir virkne ar īpašumiem, kas netiek apsaimniekoti, turklāt pati pilsēta sāk izmirt. "Pēdējo 40 gadu laikā iedzīvotāju skaits mums ir samazinājies uz pusi. Pašlaik šeit ir tikai aptuveni 3800 iedzīvotāju," medijam atklājusi Bivonas kultūras padomes pārstāve Andžela Kenizarro.
Lasīt vairāk
Uzraksti vēstuli, laimē māju
Māja, kuru var iegūt savā īpašumā par uzrakstītu vēstuli? Izklausās vilinoši. Šādu iespēju īstenojusi mājokļa īpašniece Alla Vēgnere no Kanādas, kura ar rakstīšanas konkursa palīdzību meklē jauno mājas saimnieku, kurš varēs saimniekot 1,7 miljonus ASV dolāru (1,5 miljonus eiro) vērtajā īpašumā. Kā vēsta britu raidsabiedrība BBC, interesentiem gan jāmaksā 25 ASV dolāri (aptuveni 22 eiro) par dalību šajā konkursā, kā arī jāatbild uz jautājumu – "Kāpēc pārvākšanās uz šo sapņu māju ezera krastā mainītu manu dzīvi?"
Iedvesmojoties no citiem līdzīgiem konkursiem, mājas īpašniece pēc 1,7 miljonus vērtās mājas neveiksmīgās pārdošanas, nolēmusi izsludināt konkursu – uzraksti vēstuli, laimē māju. Sieviete šādu piedāvājumu izteikusi tieši savas veselības dēļ, kas pasliktinājusies. Sieviete, kura savulaik strādājusi par tulci un bibliotekāri, CBC ziņām skaidrojusi, ka šo konkursu rīko arī tāpēc, ka pašai valoda un vārdi bijuši nozīmīgi viņas dzīvē. Turklāt šajā konkursā var arī radoši izpausties, jo var rakstīt ne tikai dzejoļus, esejas, bet arī citos formātos.
Lasīt vairāk
Tūkstošiem cilvēku kopīgi iegādājušies pussagruvušu pili Francijā
Tūkstošiem cilvēku apvienojuši spēkus un savākuši nepieciešamos līdzekļus, lai nepieļautu pasaku pils nojaukšanu Francijā. Tā kā šo iniciatīvu izdevies īstenot, tiks veikti rekonstrukcijas darbi, tāpēc tiklīdz darbi tiks paveikti, pils varēs priecēt apkārtnes iedzīvotājus un ceļotājus no visas pasaules jau atjaunotā veidolā.
Montešandjenē pils (Château de la Mothe-Chandeniers) atrodas Francijas rietumu daļā. Tā šajā vietā slejas jau kopš 13. gadsimta, un šobrīd paglābta no neatgriezeniskas "pazušanas", vēsta "Telegraph".
Pret to, lai pils tiktu nojaukta, iestājās vairāk nekā 7400 cilvēku no dažādām pasaules malām, un kopīgi viņi savākuši nepieciešamo summu – 500 tūkstošus eiro. Tagad visi ziedotāji, kuri ziedoja vismaz 51 eiro, skaitās arī pils līdzīpašnieki, jo līdz ar naudas novirzīšanu pils saglabāšanai viņi kļuvuši par uzņēmuma akcionāriem, kuri tagad būs atbildīgi par tālāku pils rekonstrukciju.
Lasīt vairāk