Delfi foto misc. - 74750
Foto: Kārlis Dambrāns/DELFI
Skaisti iemūžināts mājoklis ir panākumu atslēga, lai to ne tikai varētu pārdot, bet arī piedāvāt īres tirgum. Kas jāņem vērā, iemūžinot mājokli, un kā labāk nofotografēt īpašumu, viedokli taujājām trim fotogrāfiem.

Kārlis Dambrāns, portāla "Delfi" fotoredaktors un tehnikas ziņu redaktors: "Nebildē no acu augstuma – pieliecies zemāk. Bildē no augstuma, kas ir mazliet virs dominējošās virsmas telpā. Piemēram, virtuves virsma, galds, gulta, dīvāns. Izmanto šaurāko objektīva leņķi, ar kādu vien iespējams ietvert kadrā galveno. Vienmēr ir kārdinājums izmantot īpaši plata leņķa objektīvu, taču tas kropļo attēlu un rada mānīgu priekšstatu par telpas patiesajiem izmēriem. Necenties vienā kadrā parādīt visu. Atrodi, kas telpā ir galvenais. Piemēram, parādi darba virsmu virtuvē, bet no ledusskapja kadrā var atstāt vien nelielu maliņu – mēs visi zinām, kā izskatās ledusskapis, un tas pilnībā nav jāparāda. Izvairies no šķībiem leņķiem. Visglītāk būs, ja bildēsi perpendikulāri kādai sienai. Bieži gan nāksies šo nosacījumu lauzt un bildēt leņķī. Taču nepārcenties un vienmēr ievēro, lai horizonts būtu taisns. Pirms bildēšanas izdomā, kas konkrētajā telpā ir galvenais, ko labāk akcentēt. Vienmēr pārbaudi kadra malas – vai tajās neielien kāds nevajadzīgs objekts vai no malām ārā nelaužas kas būtisks. Sakop telpu. Krēslus noliec vienādā leņķī, iztaisno paklāja malu, iznes no kadra iepirkumu maisiņus, drēbes, sakārto vadus. Nebaidies, nav jāuzkopj visa māja – tikai tas, kas redzams konkrētajā kadrā. Ja iespējams, bildē, izmantojot statīvu. Garāka ekspozīcija ļaus izmantot lielāku asuma dziļumu. Padomā par to, kas ir redzams aiz loga. Ja skats nav vilinošs, iespējams, jāpiever aizkari. Ieslēdz telpā esošās "noskaņu gaismas". Sienas lampas, stāvlampas, galda lampas. Tās radīs mājīguma sajūtu. Griestu lampu, iespējams, labāk neslēgt, jo vienmērīgs izgaismojums no augšas var radīt "slimnīcas sajūtu". Bildējot vannasistabu, obligāti aizver poda vāku un nomazgā spoguli. Pie reizes padomā, kas redzams spoguļa atspīdumā."

Dmitrijs Mokejevs, fotogrāfs, Latvijas Kāzu fotogrāfu asociācijas biedrs:
"1. Savstarpējā cieņa un laika ekonomija. Ar vienu fotogrāfiju nekad nepietiek, vēl jo vairāk, ja tā ir nofotografēta ar mobilo telefonu un viss kadrā ir izsmērēts (arī šādi gadījumi ir redzēti). Lai nevienam nebūtu lieki jātērē laiks, ar fotogrāfijām jāaptver pilnīgi visas telpas vai to daļas, kas atrodas mājoklī. Īpašuma plāns un fotogrāfiju secība skatītājam palīdzēs vieglāk saprast, kur kas atrodas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!