Lasītājas pieredze: kā un kāpēc galotņot puķuzirņus
Foto: LETA/Alda Spigovska

Ikviena auga lološanā jāņem vērā vairākas nianses, un arī aromātiskie puķuzirņi nav izņēmums. "Tavs Dārzs" savā pieredzes stāstā par puķuzirņu galotņošanu un to audzēšanu dalās dārzkope Alda Spigovska, kura šogad iesējusi 8000 puķuzirņu sēklu!

Savu veikumu viņa publicējusi "Facebook" grupā "Viss par un ap dārzu, dārza darbiem", kur tas raisījis ļoti lielu interesi pārējo dārzkopju vidū. Dārzkopji interesējušies par puķuzirņu audzēšanas knifiņiem, un Alda labprāt uz tiem arī atbildēja. Ar Aldas atļauju publicējam viņas ieteikumus, kuri noteikti noderēs "Tavs Dārzs" lasītājiem. Viņa gan sarunā ar "Tavs Dārzs" atklāj, ka nav diplomēta dārzniece – tā ir tikai viņas pieredze, kas gūta, audzējot skaistos puķuzirņus vairumā.

Dārzniece savus puķuzirņus iesējusi 3. martā. Vai nav par vēlu tagad sēt? Alda norāda, ka nav, bet tādā gadījumā viss puķuzirņu krāšņums būs jūlija vidū. "Ja visu izdara pareizi un laikapstākļi pateicīgi, tad sāk ziedēt 100 dienas pēc sēšanas. Bet vienmēr jau kas noiet greizi," atzīmē Alda. Viņa puķuzirņu sēklas mērcē ūdenī 24 stundas, bet, ja kāda neuzbriest, tad tai ieskrāpē apvalku un vēlreiz mērcē. Pēc tam sēklas tiek padiedzētas mitrā lupatiņā. Viņa uzskata, ka labāk ir audzēt puķuzirņu stādus, jo citādi ļoti ilgs laiks paies līdz ziedēšanai. Dārzkope iesaka izvēlēties dziļus podiņus (vismaz 10 centimetrus). Viņa arī mudina neraizēties par puķuzirņu pārstādīšanu, jo tie pārstādīšanu pacieš ļoti labi – jau pēc 10 dienām ir iesakņojušies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!