Ar dažiem simtiem var nepietikt: cik dārgs un sarežģīts ir suņu pārošanas process
Foto: instagram.com/kobelebronspitz
Iegādājoties vai dodot mājas kādam četrkājainajam draugam, agrāk vai vēlāk aktualizējas jautājums par pēcnācējiem. Doma par mazu kucēnu vien daudzu sirdīm liek pukstēt straujāk, kamēr citus uzrunā ideja par nopelnīšanu. "Mans Draugs" aprunājās ar "laulāta" punduršpicu pāra saimniecēm, kuras atklāja, kādus dokumentus nokārtojušas, kāda bijusi galvenā norise, ar kādiem sarežģījumiem saskārās un kādas galu galā bija izmaksas.

Kā portālam "Mans Draugs" skaidroja Latvijas Kinoloģiskās federācijas (LKF) prezidente Vija Klučniece, ar šķirnes dzīvnieku pavairošanu pēc likumdošanas var nodarboties tikai to organizāciju biedri, kuras reģistrētas Lauksaimniecības datu centrā (LDC). Katrai organizācijai ir jāizstrādā savs ciltsdarba nolikums, kurā tad ir ietverti visi noteikumi, kas jāizpilda audzētājam, lai varētu dzīvnieku izmantot vaislai, uzsver eksperte. "Katra organizācija nosaka savas prasības. LKF ir jābūt izstāžu novērtējumiem un veselības pārbaudēm atbilstoši šķirnei, jābūt sasniegtam noteiktam vecumam. Kuces īpašniekam jāsaņem pārošanas atļauja, kuru izsniedz klubs."

Klučniece norāda, ka kinologa piedalīšanās pārošanas procesā nav obligāta prasība. Taujāta, kāds sods draud cilvēkiem, kas veic pārošanu bez nepieciešamajām atļaujām, eksperte norāda: "Ja nav izpildītas ciltsdarba reglamentā noteiktās prasības, tiek noteikts disciplinārsods, bet nejaušas sapārošanās gadījumā, ja kopā dzīvo kuces un suņi, jāveic arī DNS analīzes vecākiem un kucēniem."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!