Foto: Privātais arhīvs

Cepures, šalles un cimdus nereti nogrūžam skapī, kur pagadās. Organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe norāda, ka tieši aksesuāru kārtošana ir sarežģītāka no organizēšanas viedokļa, jo šīs lietas strauji rotē, kā arī tiek steigā izmētātas. Rakstā tālāk viņa dalās ar vērtīgiem padomiem, kā ieviest kārtību aksesuāru skapī vai plauktā.

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā.

Aksesuāru sakārtošana

  • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Katram ģimenes loceklim jābūt savai aksesuāru kaudzītei. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – aksesuārus), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
  • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, vari sev uzdot jautājumus: vai man šī lieta ir vajadzīga? Vai man tā rada prieku?
  • Priekšmetus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
  • Lietas grupējam vairākās kaudzēs – lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
  • Kaudzītē noteikti būs lietas ar sentimentālu vērtību. Tās drīkst paturēt, bet šīs lietas ir jāšķiro pašās beigās. Tām varam iekārtot pat atsevišķu kasti, kur glabāt tikai sentimentālās lietas.
  • Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Whatsapp" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Whatsapp" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
  • Katram ģimenes loceklim iekārtojam aksesuāru groziņu, kurā saliekam ikdienas minimumu, piemēram, divas cepures, divus cimdu pārus utt.
Foto: Privātais arhīvs
  • Grozā lietas kārtojam vertikāli, lai tās var vieglāk pārskatīt.
  • Aksesuāru dalījums īpaši svarīgs ir bērniem, tāpēc viņiem vajag ierīkot savu aksesuāru groziņu.
  • Izvairieties no aksesuāru novietošanas uz palodzes vai galda. Tas ir kā likums – šī vieta "aizaugs". Ja tomēr ir šāds niķis – likt mantas uz kumodes vai citviet –, tajā vietā noliekam groziņu.
Foto: Privātais arhīvs

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!