Kad runa ir par apakšveļas un zeķu kārtošanu, tad, kā novērojusi organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe, cilvēki grib sākt meklēt zeķu pārus, bet tas aizņem vismaz 30 minūtes. Kā pareizi organizēt kārtību zeķu un apakšveļas atvilktnē, lasi rakstā tālāk.
Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā.
Kā efektīvi kārtot apakšveļas un zeķu atvilktni
- Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Katram ģimenes loceklim jābūt savai apakšveļas kaudzītei. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – apakšveļu), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
- Veļas revīziju labāk būs veikt tad, kad tā būs izmazgāta.
- Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, vari sev uzdot jautājumus: vai es to vēlos paturēt? Vai šīs zeķes vai apakšveļa ir ērta?
- Zeķes un apakšveļu būs salīdzinoši viegli izmest, jo tām būs redzams vizuāls nolietojums.
- Priekšmetus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
- Lietas grupējam vairākās kaudzēs – lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
- Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Whatsapp" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Whatsapp" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
- Apakšveļai jāizvēlas visērtākā atvilktne, kas ir skapī.
- Sākumā noteikti nevajadzētu meklēt zeķu pārus, jo tas aizņems daudz laika. Sāciet ar zeķēm, kas jau ir pa pāriem.
- Noteikti nevajadzētu veidot vientuļo zeķu maisu. Pajautājiet sev: vai tas man ir vajadzīgs? Vai tas ir tā vērts?
- Zeķu revīzijas laikā noteikti palūkojam, kas darās aiz pagultes, jo, iespējams, tur mētājas kāda vientuļa zeķe.
- Kā locīt zeķes? Tās var locīt kā grāmatu, pēc tam salikt kastē kā tādus ķieģelīšus – uzreiz visi zeķu pāri būs pārskatāmi. Ja negribas locīt – nelokām! Ja izvēlaties veidot zeķu bumbulīšus, tad tiem būs vajadzīga lielāka kaste.
- Zeķes kastē var sašķirot arī pa krāsām. Skapī sašķirotas zeķes izskatīsies ļoti glīti! Var arī paspēlēties ar krāsām, piemēram, skapja tālākajā atvilktnē likt tumšākas, veidojot krāsu pāreju.
Video zemāk vari aplūkot, kā pareizi salocīt zeķes:
Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā un rakstos zemāk, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.