plūdi, ūdens, pali, lietavas, lietus, lietusgāzes, dārzs
Foto: Shutterstock
Lietus šopavasar dārzkopjus nav saudzējis – maijā dažiem dārzkopjiem lauki pārvērtās dīķos, kā rezultātā iekavējās ne tikai sējas laiks, bet jau sasētās sēklas vienkārši pludoja dubļu peļķēs. Vai dārzu var apdrošināt pret dabas stihijām – par to raksta turpinājumā.

Portāls "Māja&Dārzs" aptaujāja vairākas apdrošināšanas kompānijas, lai noskaidrotu, vai var apdrošināt dārzu un siltumnīcu.

"Gjensidige Latvija" Privātīpašuma apdrošināšanas produktu vadītāja Kitija Lase: "Gjensidige Mājokļa apdrošināšana piedāvā apdrošināt privātīpašumu, tai skaitā, apstādījumus. Šāda veida apdrošināšanas segums ir iekļauts visu risku apdrošināšanas polisē un atlīdzinās zaudējumus, kas radušies ugunsgrēka, zādzības vai ļaunprātīgu bojājumu rezultātā, un ir radušies saistībā ar ēkas
iežogotā teritorijā esošu apstādījumu zudumu, izņemot ražas, ja to atjaunošanās dabīgā ceļā nav iespējama. Iestājoties uguns riskam, zaudējumi tiek atlīdzināti, arī ja teritorija nav bijusi iežogota. Siltumnīcu, savukārt, ir iespējams apdrošināt kopā ar mantu vai kā atsevišķu būvi. Ir daudz apdrošināšanas gadījumu piemēru, kas pierāda, ka apdrošināt dārzu ir tikpat svarīgi, cik īpašumu un mantu. Vislielāko postu dārziem nes ugunsgrēks, kā rezultātā var nodegt visi apstādījumi, dzīvžogs utt. Ugunsgrēks var pārmesties arī no kaimiņu īpašuma, kas padara to vēl neapredzamāku. Cits izplatīts iemesls dārza un apstādījumu postam ir, piemēram, no zibens spēriena. Taču, tā kā arvien biežāk dārzos ir novērojams huligānisms, nereti šie bojājumi ir tīši un cita roku paveikti. Apdrošināšana sedz zaudējumus abos gadījumos."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!