Jūnija pirmajā pusē intensīvi aug gan augļi, gan jaunie dzinumi. Ir jāpievērš uzmanība, vai kokiem ir pieejamas barības vielas pietiekamā daudzumā, taču jāuzmanās no pārmēslošanas – tā veicina slimošanu un izsalšanu, it īpaši kauleņkokiem.
Barības vielu trūkuma pazīmes bieži parādās sausās augsnēs. Neitrālās vai viegli sārmainās augsnēs augošiem ķiršiem sausā laikā mēdz būt grūtības uzņemt mikroelementus – par to liecina sīkas, gaišas lapiņas jauno dzinumu galos. Toties brūnas maliņas vecākajām lapām parādās tad, kad augi nespēj uzņemt kāliju pietiekamā daudzumā. Šādos gadījumos jārūpējas par augsnes mitrumu, bet augam visātrāk palīdzēs uz lapām uzsmidzināti vai uzlieti (jaunam kociņam) mēslojumi – mikroelementi vai kālija nitrāts 0,1–0,2% koncentrācijā (10–20 grami uz 10 litriem ūdens).
Viens no galvenajiem jauno dzinumu un augļu uzbūves elementiem ir slāpeklis. Auglīgās dārza augsnēs ar vidēji tumšu, trūdvielas saturošu virskārtu ķiršiem parasti pietiek slāpekļa. Arī mēslojot ar kompostu vai satrūdējušiem kūtsmēsliem (pavasarī vai rudenī), tiek nodrošināts pietiekams slāpekļa daudzums. Papildus slāpekļa deva (ne vairāk kā 10 grami slāpekļa mēslojuma uz kvadrātmetru) var būt vajadzīga mazauglīgās augsnēs vāji augošiem kokiem, un to nedrīkst dot vēlāk par Jāņiem. Ja slāpekļa mēslojumu dod vasaras otrajā pusē, tas kavē dzinumu sagatavošanos ziemai un var izraisīt koku nosalšanu.