Neklātienē mielastu gatavoja Asne Beķere, kura pirmā atsaucās zoodārza aicinājumam ar savu 25 eiro ziedojumu apmaksāt žirafes dienas maltīti, kuras sastāvā ir trīs veidu īpašās granulas, kā arī minerālu piedevas un lucernas pulveris. Savukārt 10. un 11. augustā žirafes barotāju gods pienāksies attiecīgi Inesei Dudarevai un Vinetai Daņiļevičai. "Kopumā saņemta 21 dāvana, bet… Vakilija, protams, ar nepacietību gaida arī vēl citu labvēļu atbalstu, jo ikdienas pusdienas kļūst par svētku mielastu, ja tās, kaut neklātienē, bet gatavojis kāds konkrēts cilvēks, ģimene vai uzņēmums, kuru vārdi lasāmi arī Rīgas zoodārza mājaslapas sadaļā "Atbalsti", kur meklējami ziedošanas nosacījumi un konts," skaido zoodārza pārstābvji.
Šmidingas zoodārzā Austrijā dzimusī žirafe Vakilija uz Rīgu atceļoja 22. jūlijā un savu divu gadu dzimšanas dienu svin līdzās 14 gadus vecajam žirafu puisim Kimi. Jaunā iemītniece ceļojumu pārcietusi labi un neviltoti interesējas par savu pieredzējušo kaimiņu Kimi, taču ir ļoti piesardzīga nepazīstamās teritorijas apguvē, tāpēc pagaidām apmeklētāji tikai retumis var viņu pamanīt apjumtajā pastaigu laukumā pie Žirafu mājas.
Žirafu barošana zooloģiskajos dārzos ir visai specifiska. To pamatbarība ir kārklu zari un miza, kā arī lucernas siens. Papildus tiek dotas trīs veidu barības granulas (kopumā 3,8 kilogrami dienā), kuras piegādā specializēti zoodārzu dzīvnieku barības ražošanas uzņēmumi Rietumeiropā. Turklāt nepieaugušām žirafēm, kāda ir Vakilija, paredzēti citi, īpaši barības granulu veidi, kuru ražošanas izmaksas, ņemot vērā nelielo pieprasījumu, ir visai augstas, informē zoodārzā. Granulu porcija tiek papildināta ar minerālu piedevām un lucernas pulveri vai granulām.
Vēl žirafe ik dienu saņem arī īpaši sagatavotu placinātu un pilngraudu auzu porciju. Zāle, augļi un dārzeņi satur pārāk daudz ūdens un žirafēm var izraisīt gremošanas problēmas, tāpēc kā īpašs gardums ik dienu tiek izmantota tikai saujiņa burkānu. Pirms Vakilijas atvešanas Rīgas zoodārza speciālisti vairākkārt sazinājās ar Šmidingas zoodārza kolēģiem, lai jauno iemītnieci sagaidītu ar viņai ierastu ēdienkarti, kuras sastāvdaļas nu jāiepērk ilgākam laikam.
Āfrikā sastopamas deviņas pasugu žirafes. Rīgas zoodārzā apskatāmas ir Rotšilda žirafes, kuru izcelsme meklējama Ugandā un Kenijā. Gan malumedības, gan cilvēku saimnieciskā darbība arvien samazina žirafu skaitu savvaļā un šī suga 1996. gadā iekļauta Pasaules Sarkanajā grāmatā un 2016. gadā atzīta par jutīgu pret apdraudējumiem (VU-Vulnerable). Lai koordinētu un uzraudzītu žirafu turēšanu un vairošanu nebrīvē, 1990. gadā izveidota šīs apdraudētās sugas vairošanas Eiropas programma, kuras ietvaros arī notiek Vakilijas uzticēšana Rīgas zoodārzam.