pelējums Foto: "RB&B EKOmateriāli"
Foto: RB&B EKOmateriāli"
Pelējums ir viens no tiem "ciemiņiem", kurš mājoklī netiek gaidīts. Tas telpās ne tikai var radīt lielu postu, bet var ietekmēt arī mājinieku veselību. Kā novērst pelējumu? Kāpēc tas veidojas? Kā mājokli pasargāt no pelējuma ziemā? Pārdomās par pelējumu mājokļos raksta turpinājumā dalās uzņēmuma "RB&B EKOmateriāli" pārstāvis un ekobūvnieks Harijs Tučs.

"Galvenais iemesls ir pārāk liels mitrums telpās," paskaidro būvniecības speciālists Harijs Tučs. Mitrumu rada ēdiena gatavošana, mazgāšanās dušā, izžauta veļa, kā arī iedzīvotāju elpa un sviedri. Divu līdz trīs cilvēku mājsaimniecībā katru dienu telpas gaisā tiek iztvaikots vidēji viens spainis ar ūdeni. Ja šis mitrums netiek novadīts, tad tas nosēžas galvenokārt telpas stūros un ap logiem.

Kā nākamo iemeslu Tučs min temperatūru atšķirības, kas ziemā palielina pelējuma risku. Ja temperatūras starpība starp istabām ir lielāka par pieciem grādiem, tas var izraisīt problēmas ar pelējumu. Piemēram, guļamistabas bieži ir vēsākas, kur pa atvērtām durvīm no citām istabām ieplūst siltāks gaiss un tas var kondensēties uz vēsajām sienām. Tāpēc starp atšķirīgi apsildītām istabām ieteicams aizvērt durvis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!