Foto: Shutterstock
Labsajūta daudzdzīvokļu mājā lielā mērā atkarīga no kaimiņiem. Pavisam noteikti paveicies tiem, kuru kaimiņi ir klusi kā pelītes vai kam dzīvoklī ir nodrošināta laba skaņas izolācija. Taču nereti kaimiņu dzīve blakus dzīvoklī ir tik labi dzirdama, ka šķiet – vai gadījumā tomēr nedzīvojam visi kopā? Vēl trakāk ir tad, ja kaimiņu dienas ritms ir pretējs tavam un brīžos, kad pulksten desmitos vakarā dodies gulēt, kaimiņiem ir sācies īstais brīdis, lai sakārtotu mājokli un nedaudz pamainītu mēbeļu izkārtojumu istabās. Ko darīt, lai savās mājās varētu justies netraucēti un no sirds atpūsties?

Katra cilvēka iekšējā pasaule

Eksperts Jānis Tālbergs būvakustikas nozarē darbojas jau 20 gadus un teic, ka, runājot par skaņas izolāciju daudzdzīvokļu namos, pavisam noteikti jāņem vērā, ka tas ir ļoti subjektīvs aspekts. Likumā ir noteiktas minimālās prasības skaņas izolācijai, un eksperts teic – 50 procenti cilvēku ir ar to apmierināti, kamēr pārējie 50 procenti – neapmierināti. Viens no būtiskākajiem faktoriem ir katra cilvēka iekšējās pasaules jutīgums pret skaņām: "Pa šiem 20 gadiem cilvēka jutīgums ir stipri pieaudzis. Turklāt pagājušajā gadā, kad bija mājsēde, cilvēki arvien vairāk sāka pievērst uzmanīgu skaņai, jo iepriekš bija tā – darbs, mājas, pagulēju un atkal piecēlos uz darbu, neko nedzirdēju."

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Nosaki "Delfi" auditorijas mīlētākos autorus "Delfi autoru balsojumā 2024"!Iepazīsties ar visiem autoriem un viņu saturu ŠEIT