Bruņinieku zvaigzne jeb hipeastrs – padomi, lai graciozie ziedi priecētu katru gadu
Foto: Shutterstock
Nereti hipeastrs tiek dēvēts par bruņinieku zvaigzni tieši zieda nosaukuma dēļ. Vārds "hippeus" nozīmē bruņinieks, savukārt "astron" – zvaigzne. Nereti gan hipeastri tiek jaukti ar amariļļiem, kas izskata ziņā tik tiešām izskatās gluži kā hipeastrs, turklāt tie abi nāk no amariļļu dzimtas. Tomēr tos šķir pāris svarīgas iezīmes, piemēram, hipeastra dzimtene ir Dienvidamerikas tropi, savukārt amariļļa– Dienvidāfrika, kas nozīmē, ka tiem nepieciešami pavisam citādāki augšanas apstākļi.

Hipeastri mūs priecē ar lielajiem, zvana vai piltuves veida ziediem, kas rotājas visdažādākajos toņos – sākot no sarkanīgajiem toņiem un beidzot ar skaistiem, baltiem ziediem. No viena kāta var izziedēt pat vairāki ziedi.

Lai hipeastrs priecētu ar saviem brangajiem ziediem, nepieciešams ievērot pāris pamatnoteikumus. Pirmkārt, pirms ziedēšanas augam jānodrošina vismaz trīs mēnešu miera periods, augu noliekot "gulēt". Jau augusta sākumā vajadzētu pārtraukt tā mēslošanu un pamazām pārstāt arī laistīšanu. Ja augs vasaras sezonā iznests ārā, to vajadzētu novietot tā, lai tas tiktu pasargāts no nokrišņiem. Kad auga lapas ir pilnībā nokaltušas, novieto to tumšā vietā, kurā temperatūra svārstās no +15 līdz +18 grādiem pēc Celsija. Ik pa divām trim nedēļām augs mēreni jāaplaista, lai neizkalstu saknes, kas augu var novest pie bojāejas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!