Ja kaimiņu trokšņi traucē: risinājumi skaņas izolācijas uzlabošanai
Foto: Shutterstock
Domāju, nebūs melots, ka cilvēkiem, kuri cieš no kaimiņu radītajiem trokšņiem, nekas nav kaitinošāks kā vārdi: "Es savus kaimiņus nedzirdu vispār!" Ja dzīvoklis tiek īrēts, bet kaimiņi ir neizturami, risinājums var būt vienkāršs – pārcelties ar cerību, ka skaņas izolācija būs krietni labāka un kaimiņi – klusāki. Taču ko darīt īpašniekiem: steigšus pārdot vai ieguldīt līdzekļus remontdarbos?

Vispirms gan jāakcentē, ka cilvēki ir dažādi – vieniem kaimiņu radītie trokšņi dzīvot netraucē, savukārt citi uz skaņām ir krietni jutīgāki, un dzīve skaņās, kas nav pašu radītas, ir teju kā ļaunākais murgs.

Runājot par iespēju skaņas izolāciju uzlabot ar remontdarbu palīdzību, būvakustikas eksperts Jānis Tālbergs un SIA "Manass" pārstāvis Imants Duburs gan uzreiz norāda, ka jāsaprot – ja vēlamies kaut ko uzlabot, ir jābūt gataviem no kaut kā šķirties, un, ja dzīvokļa saimnieks nolēmis uzlabot skaņas izolāciju savā dzīvoklī, ir jāgatavojas šķirties no kādas daļas telpas tilpuma , kā arī, protams, no naudas summas remontdarbiem un nepieciešamajām papildu konstrukcijām. Ja problēma ir trokšņaini kaimiņi, ar kuriem nav izdevies vienoties un rast kompromisu, kā diemžēl pavisam bieži gadās, jo dažkārt cilvēks nav gatavs pielāgoties citiem, var mēģināt veikt uzlabojumus. Tomēr jāatceras, ka, veicot uzlabošanas darbus, tie var neizrādīties pietiekami, jo parasti cilvēki, veicot uzlabošanas darbus, sagaida, ka rezultāts būs nevis tikai labs, bet gan "simtprocentīgi" labs – jāsaprot, ka uzlabojums var būt pietiekošs un var būt uzlabots daļēji.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!