suns, mopsis, gulta, matracis
Foto: Shutterstock
Putekļu ērcītes, atmirusi āda, sviedri un citi ķermeņa izdalījumi iekļūst matrača šķiedrās un rada traipus, un nepatīkamas smakas, tādēļ ieteicams to atsvaidzināt divreiz gadā. Biežāk, ja ir alerģijas, bērni un mājdzīvnieki. Taču matrača tīrīšana šķiet sarežģīts, bieži teju neiespējams uzdevums, jo to nevar ielikt veļas mašīnā vai izmazgāt vannā ar ūdeni. "Homes and Gardens" iesaka, kā efektīvi mājas apstākļos iztīrīt matraci un uzturēt to ilgāk svaigu un tīru.

Matracis labi uzsūc ķermeņa izdalījumus (sviedrus, urīnu, asinis, siekalas) un tajā sāk vairoties baktērijas, kā arī putekļu ērcītes, kas pārtiek no cilvēku un mājdzīvnieku atmirušās ādas un izkritušiem matiem, kas, savukārt, var izraisīt alerģijas.

Svarīga nianse, kas jāņem vērā, tīrot matraci mājas apstākļos, – lai nerastos notecējumi, tas vienmērīgi jātīra viss, ne tikai netīrā vieta. Turklāt traips jāapstrādā uzmanīgi un jāizvairās no beršanas, lai netīrumus neieberztu dziļāk matracī. Ideāli, ja traipu var iztīrīt tūlīt pēc tā parādīšanās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!