<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@imakemyday23'>imakemyday23</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>

Apkopojot datus 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam, Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina iedzīvotājus iesaistīties tam paredzēto datu vākšanas procesā, iesūtot ornitologiem pašu veiktus putnu balsu audioierakstus piecu minūšu garumā. Īpaši ir gaidīti audioieraksti, kas iesūtīti no viensētām un vietām, kuras ir attālākos Latvijas nostūros, stāsta Latvijas Ornitoloģijas biedrības komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

Vērtīgākie ieraksti ir pirmajās četrās stundās pēc saullēkta vai divās stundās pirms saulrieta. Ierakstus vēlams atkārtot ik pēc divām nedēļām arī tajā pašā vietā, jo dziedošo putnu daudzveidība katru reizi atšķirsies, uzsver Balcare.

"Mēs iegūtos datus izmantosim vērienīgā piecu gadu projektā, kura mērķis ir konstatēt izplatību visām pie mums ligzdojošām putnu sugām, savukārt audiopiecminūtes iesūtītājs uzzinās, kādas putnu sugas ir saklausāmas viņa ierakstā, tādējādi uzzinot kādas putnu sugas dzīvo apkārtnē," skaidro Latvijas Ornitoloģijas biedrības ornitologs Andris Dekants, kas pašreiz apkopo datus 3. Latvijas ligzdojošo putnu atlantam (2020-2024). "Putnu balsu ierakstīšanas procesā aizraujošs var izvērsties arī putnu balsu atpazīšanas uzdevums, ja izmanto šopavasar iznākušo "Putnu noteicēju". Tajā ir latviskoti ne tikai Eiropas putnu sugu nosaukumi un apraksti, bet arī to saucieni."

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!