bēdīgs suns
Foto: Shutterstock

Līdz šim pie veterinārārsta Latvijā ir aizvesti 676 Ukrainas izcelsmes mājas (istabas) dzīvnieki, kuri ieceļojuši Latvijā kopā ar saviem saimniekiem. Dzīvnieki reģistrēti un, ja nepieciešams, apzīmēti ar mikroshēmu. Lielākā daļa no dzīvniekiem ir saņēmuši arī pirmo trakumsērgas vakcinācijas poti, jo tikai nelielai daļai jeb aptuveni 25% no veterinārārstiem uzrādītajiem dzīvniekiem bijusi derīga vakcinācija pret trakumsērgu, vēsta Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji.

Speciālisti atgādina, ka, ieceļojot Eiropas Savienībā no Ukrainas, dzīvniekiem, kuri devušies bēgļu gaitās kopā ar saviem īpašniekiem, ir atvieglotas veterinārās ieceļošanas prasības, taču, uzreiz pēc ierašanās Latvijā, bet ne vēlāk kā piecu darba dienu laikā, dzīvnieka īpašniekam ir jādodas uz jebkuru veterināro klīniku, lai dzīvnieku reģistrētu, apzīmētu ar mikroshēmu (čipētu) un vakcinētu pret trakumsērgu. Šie pakalpojumi Ukrainas civiliedzīvotājiem tiek sniegti bez maksas.

Trakumsērga ir bīstama un letāla slimība gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tās inkubācijas periods var ilgt līdz pat vienam gadam. Tas nozīmē, ka dzīvnieks var izskatīties klīniski vesels, taču patiesībā būt inficēts un apdraudēt apkārtējos cilvēkus un dzīvniekus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!