Lai ūdens plūstu bez šķēršļiem: padomi dušas galvas tīrīšanai
Foto: Shutterstock
Ūdenī esošie minerāli var uzkrāties ne tikai uz dušas durvīm, bet arī dušas galvā un bloķēt tās atveres, samazinot ūdens strūklu. Turklāt aizsprostojumi liedz dušas galvai no iekšpuses pilnībā izžūt starp lietošanas reizēm, veicinot pelējuma rašanos. Vēl vairāk – dušas galva ir paradīze visa veida baktērijām, tādēļ ieplāno kārtīgu tīrīšanu un iznīcini kaitīgos mikrobus pēc šiem portālā "The Spruce" apkopotajiem ieteikumiem.

Dušas galva jātīra, kad pirmo reizi mani, ka samazinās ūdens plūsma vai ūdens strūklas tek neregulāros virzienos. Jo augstāks kalcija un magnija līmenis ūdenī, jo biežāk notiks aizsērēšana. Pēc vienas kārtīgās trīrīšanas reizes pietiks, ja profilaktiski reizi divās nedēļās vai mēnesī notīrīsi dušas galvu ar specializēto tīrīšanas līdzekli vai izmidzināsi uz dušas galvas galda etiķa un ūdens maisījumu un ar birsti notīrīsi smidzināšanas sprauslas.

Bet kā rīkoties, ja aizsērējums ir nopietns? Ja dušas galva ir noņemama, noskrūvē to vai, ja izmanto uzgriezni, pārklāj ar mīkstu gredzenu, kas savieno dušas galvu ar sviru, lai nesaskrāpētu detaļas. Tad mikroviļņu krāsnī vai uz plīts uzsildi tik daudz etiķa, lai tas pārklātu dušas galvu (etiķim nav jāvārās, tam jābūt siltam), un lej dziļā traukā, kurā uz apmēram 30 minūtēm iemērc dušas galvu. Kad etiķis iedarbojies, ar zobu birsti notīri visus nosēdumus, kas joprojām redzami sprauslu atverēs. Zobu bakstāmais, papīra saspraude, drošības vai šūšanas adata palīdzēs iztīrīt no strūklas caurumiem visus nosēdumus. Ja nogulsnes tomēr ir tik noturīgas, ka viegli nenonāk, atkārto mērcēšanas procesu ar etiķi. Ja dušas galvā ir ūdens filtri, tos uzmanīgi izņem un nomazgā ar ziepjūdeni.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!