mājoklis, durvis
Foto: Publicitātes foto
Plaši atvērti vai vēdināšanas režīmā pavērti logi, uz balkoniem vai piemājas teritorijā atstāti vērtīgi priekšmeti, ārpus mājas pavadītas nedēļas nogales un došanās garākos ceļojumos, naksnīgas ballītes un pat durvju slēdzenē atstātas atslēgas, – līdz ar vasaras sezonas iestāšanos cilvēki mēdz kļūt bezrūpīgāki, reizēm piemirstot par mājokļu drošību. Tomēr zagļi ir aktīvi arī vasaras sezonā, apzogot dzīvokļus, privātmājas un tām piegulošās teritorijas, tāpēc svarīgi īstenot piesardzības pasākumus, lai atturētu garnadžu viesošanos ne vien dzīvoklī vai mājā, bet arī piemājas teritorijā.

"Iespējams, Covid-19 mājsēdei ir bijusi pozitīva loma tajā, ka pēdējos gados neesam novērojuši strauju ar zādzībām saistītu atlīdzību skaita pieaugumu: cilvēki daudz vairāk uzturējās mājās, krietni ierobežojot zagļu iespējas īstenot savus nodomus. Tas iepriecina, taču nevajadzētu zaudēt modrību, jo klāt ir vasara – laiks, kad cilvēki daudz biežāk dodas ceļojumos, pavada nedēļas nogales ārpus pilsētas, pārvietojas ar velosipēdiem, lieto dārza tehniku piemājas dārziņos un turklāt labprāt vēdina telpas, bet tas savukārt nozīmē garnadžiem atvērtus logus un durvis. Vidējā atlīdzība par zādzību no privātīpašuma ir gana liela, turklāt jāņem vērā, ka šie gadījumi parasti saistās arī ar negatīvām emocijām par nelūgto "viesu" ciemošanos mājoklī," stāsta Ainārs Puķe, apdrošināšanas aģentūras "Balta" īpašuma apdrošināšanas atlīdzību vadītājs.

Kā norāda eksperts, lielāks risks piedzīvot zādzību īpašumā ir privātmāju iemītniekiem: aptuveni 76% atlīdzības gadījumu, kas saistīti ar ielaušanos privātīpašumā, fiksēti tieši privātmājās un to teritorijās, bet 24% gadījumu – dzīvokļos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!