sauļošanās aizsargkrēms, sauļošanās aizsarglīdzeklis
Foto: Shutterstock

Nezāļu ravēšanu ir nebeidzams darbs, ko viens uzskata par meditatīvu procesu, otrs – nepatīkamāko sezonas darbu dārzā. Un, lai gan nezāles ir viens no iemesliem, kas samazina dārzeņu ražu un veicina košumaugu nīkuļošanu, tās var būt arī noderīgas, jo palīdz identificēt augsnes problēmas un ir barības avots apputeksnētājiem.

Portāls "Houzz" raksta, ka, piemēram, āboliņš ir iecienīts bišu nektāra avots, savukārt suņuburkšķis piesaista lapsenes, mušas un mārītes, kas medī dārza kaitēkļus, piemēram, laputis. Un, lai cik tas šķistu neparasti, nezāles var norādīt uz augsnes problēmām. Portālā minēts, ka tauriņziežu dzimtas nezāles, piemēram, āboliņš un lucerna, piesaista slāpekli. Tāpēc, ja redzi, ka tavā dārzā aug daudz tauriņziežu dzimtas nezāles, zini – augsne ir nabadzīga ar slāpekli. Savukārt nezāles ar dziļām mietsaknēm, piemēram, pienenes, bieži sastopamas sablīvētā augsnē, kas savukārt norāda, ka augsnei varētu būt nepieciešama aerācija. Arī gundegas zied smagā augsnē, kurā trūkst organisko vielu.

Lai gan nezāles var daudz iemācīt par dārza "veselību", tās jāierobežo, īpaši sakņu dārzos, kur tās var viegli izspiest ēdamās kultūras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!