Mulča, dārzs, vasara
Foto: Shutterstock
Piešķirt sakņu dārzam un košumdārzam sakoptāku izskatu un retāk nodoties dārza laistīšanai – tie ir tikai pāris iemesli, kādēļ lemt par labu dārza mulcēšanai. Taču pirms ķerties pie darba, jāsaprot, kāds mulčas veids būs piemērots tavam mērķim.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils LLKC mājaslapā sarūpējis vērtīgu rakstu par to, kādu mulčas veidu izvēlēties, kā arī – kādēļ tas vispār nepieciešams un kā dārzu pareizi mulčēt. Atbildes uz šiem jautājumiem gūsi šeit, taču tālāk aplūkosim mulčas veidus un to pielietojumu dārzā.

Pirms prātot, kurš mulčas veids tavam dārzam ir īstais, svarīgi saprast, ka mulčas veidi atšķirās pēc izcelsmes: organiskie (zaļa zāle, koku lapas, komposts, kūdra, salmi un siens), minerālie (oļi, šķembas, smalki akmeņi, grants, kurus visvairāk izmanto tieši dekoratīvos nolūkos, kombinējot kopā ar sintētiskajiem materiāliem) un sintētiskie (melnā plietilēna plēve, melnais agrotīkls, neaustais polipropilēns (ģeotekstils)). Organiskās izcelsmes mulča atšķirsies vēl ar to, cik daudz tās saturā ir slāpeklis un ogleklis (celuloze). Ja sastāvā ir daudz slāpekļa, mulča sadalīsies ātrāk, ja vairāk celulozes – sadalīsies lēnāk.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!