<a rel='cc:attributionURL' href='https://unsplash.com/@timmossholder'>Tim Mossholder</a> / <a rel='license' href='https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/'>cc</a>
Ko darīt, ja gribas sākt turēt zivtiņas? Pieliet trauku ar ūdeni un ielaist tajā zivis? Pielikt ūdenim kondicionieri un varbūt labās baktērijas no pudelītes, ko ieteica zooveikalā? Diemžēl uzskats, ka akvārijs būs uzreiz gatavs pēc pāris zooveikala produktu pievienošanas ūdenim, ir maldinošs. Tas bieži noved pie zivtiņu priekšlaicīgas bojāejas.

Kas padara trauku ar ūdeni par akvāriju?


Lielākais drauds zivtiņu veselībai ir kaitīgās vielas, kas akvārija ūdenī nonāk no zivtiņu izkārnījumiem, urīna un neapēstās barības. Tās spēj pat nogalināt zivtiņas. Šīs kaitīgas vielas ir neredzamas, tādēļ pat, ja akvārijs vizuāli izskatās tīrs, ūdens var būt zivtiņām toksisks. Pat neliels daudzums šo kaitīgo vielu spēj ķīmiski apdedzināt zivtiņu žaunas, kas zivtiņām ir ļoti sāpīgi. Dabiskajās ūdenstilpnēs šīs vielas atšķaidās un tās neitralizē dažādi radījumi: labie mikrobi, aļģes un augi. Ja akvārijā šo radījumu nav, indīgās vielas no zivtiņu izkārnījumiem un urīna strauji uzkrājas stāvošajā ūdenī un būtiski samazina gan zivtiņu mūža ilgumu, gan dzīves kvalitāti. Lai tiktu galā ar šīm vielām, veiksmīgi akvāriju saimnieki mājas apstākļos imitē to, kas notiek ezeros un upēs – regulāri maina daļu ūdens un audzē labos mikrobus, dažkārt – arī augus. Tātad, lai padarītu trauku ar ūdeni par zivtiņām drošu akvāriju, ir jāizaudzē labie mikrobi un akvārijs regulāri jākopj.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!