Tīrīt, mazgāt, dezinficēt! Kā jau rudenī sagatavot siltumnīcu nākamajai sezonai
Foto: Shutterstock

Siltumnīcās augiem ir iespējams nepārtraukti nodrošināt atbilstošu klimatu (temperatūru, substrāta mitrumu, gaisa mitrumu, apgaismojumu, vēdināšanu utt.), kas veicina lielāku ražību, Latvijas lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) mājaslapā skaidro Kuldīgas biroja augkopības konsultants Egars Cirša. Taču, nodrošinot optimālus augšanas apstākļus augiem, bieži tiek radīti atbilstoši apstākļi arī slimībām un kaitēkļiem, tādēļ rudens ir īstais laiks, lai pievērstos siltumnīcas dezinficēšanas darbiem.

Kā LLKC mājaslapā norāda Edgars Cirša, rudenī, kad siltumnīcā darbība beigusies, nepieciešams izvākt visas augu atliekas, jo augu atliekās var atrasties ļoti daudz slimību ierosinātāju un kaitēkļu. Bet ar to nepietiks, jo izvākšanas procesā sēņu sporas un kaitēkļi var izkaisīties pa visu siltumnīcu. Pēc augu atlieku izvākšanas, nepieciešams siltumnīcu un inventāru dezinficēt. Visas auklas, kas tika izmantotas, ir jānoņem un jāizmet, tās nav otrreizēji lietojamas, jo ir nerentabli augu atliekas piņķerēt ārā no auklas, un ar laiku auklas paliek trauslākas. Visas stieples ir jānotīra no augu atliekām. Stieples nokasa mehāniski ar nazi.

Pēc siltumnīcas iztīrīšanas no augu atliekām ir nepieciešams izslaucīt grīdas segumu, ja siltumnīca izklāta ar plēvi vai ģeotekstilu. Vieglāk un ērtāk siltumnīcu var iztīrīt, izmantojot lapu pūtēju.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!