radiators, apkure, ūdens, siltums, cimdi, skrūvgrieznis
Foto: Shutterstock
Vai var būt vēl kas ļaunāks par aukstiem radiatoriem laikā, kad citi jau dzīvo mājīgā siltumā? Atgaiso vienu dienu, otru, trešo, bet jau nākamajā dienā situācija tā pati – ārā auksti un istabā arī. Ko darīt lietas labā?

"Radiatori tika atgaisoti pēc sezonas beigām un tagad, gaidot sezonu, tas tika darīts atkal, taču tie kā ir auksti, tā ir. Tie tika atgaisoti vēlreiz, nu jau jaudīgāk – vairākkārt atgaisojot vienu un to pašu radiatoru, iztecinot vairākus litrus ūdens, bet joprojām nekā," ar savām nedienām dalās "Māja&Dārzs" lasītāja. Kas varētu būt "vainīgais" šajā situācijā, vaicājam jomas speciālistiem.

Vispirms gan jāsaprot, kādēļ vispār radiatorus nepieciešams atgaisot. To paskaidro "Bergera santehnikas servisa" kvalificētais santehniķis: "Sistēma ir plūstoša, un pēc apkures sezonas beigām tajos vienmēr kaut kur ieplūst gaiss, kurš krājas sistēmas augstākajos punktos. Līdz ar to, ja radiatorā ir gaiss, tas vairs vienmērīgi neuzsilst vai neuzsilst vispār. Atgaisojot radiatoru, lieko gaisu izlaižam ārā un sistēmā paliek tikai šķidrums." Tieši tādēļ atgaisošanas vārsti parasti atrodas tieši augstākajā radiatora punktā – tur, kur krājas gaiss, skaidro santehniķis. Ja ar apkures sistēmu viss ir kārtībā (tā nav bojāta), tad atgaisošana jāveic vienreiz gadā – pirms apkures sezonas uzsākšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!